Adnan Oktar'a yapılan operasyonda ana adres Adnan Oktar'ın Çengelköy'deki eviydi! Havadan fotoğraflandı!

Adnan Oktar'ın Çengelköy'deki malikanesi. Çok sayıda silah, tarihi eser ve otomobilin çıktığı ağaçlar arasındaki villa havadan görüntülendi. Adnan Oktar sabah saatlerinde Çengelköy'deki eve geldiğinde polisleri farkedince kaçtığı Sarıyer'deki bir evde gözaltına alınmıştı. İşte Adnan Oktar'ın Çengelköy'deki malikanesi.

Adnan Oktar'a yapılan operasyonda ana adres Adnan Oktar'ın Çengelköy'deki eviydi! Havadan fotoğraflandı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bu sabah, Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. Adnan Oktar ve 235 müridinin gözaltına alındığı operasyonda küçük yaştaki kız çocuklarına cinsel tacizden, hürriyetten yoksun bırakmaya, tehdit ve şantajdan, uluslarası ajanlığa kadar bir sayfa dolusu suçlama yer alıyor.

Örgüt üyelerine yönelik soruşturma, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet, Vergi Usul Kanunu'na muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçlarını kapsıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı