Adnan Oktar Operasyonu ve Ayrıntıları! Adnan Oktar kimdir?

Dün sabah erken saatlerde başlayan 'Adnan Oktar Örgütü' operasyonu Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü... Operasyonla ilgili çok dikkat çeken ayrıntılar vardı. Plastik kelepçe yerine metal kelepçe takıldı. Müşteki olarak ifade verenler arasında bulunan H.U. 'Cemaatteki hiç bir kız dışarı çıkamazdı.' sözleriyle örgütün iç yüzünü anlattı. 

Adnan Oktar Operasyonu ve Ayrıntıları! Adnan Oktar kimdir?

Kedicikleriyle yaptığı televizyon programlarıyla tanınan Adnan Hoca lakaplı Adnan Oktar ve grubuna yönelik İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, Adnan Oktar, Oktar Babuna ve "Başkedicik" Didem Ürer'in de arasında bulunduğu 172 kişi gözaltına alındı. 63 kişi aranıyor.

Operasyonu son anda öğrenen Adnan Oktar kaçmaya çalıştı, ancak bir süre sonra polisler tarafından kıskıvrak yakalandı.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyonda çok dikkat çekici kareler yansıdı.

Gözaltına alınanlara plastik kelepçe yerine metal kelepçe takıldı. Adnan Oktar da metal kelepçeyle kelepçelendi.

Dikkat çeken başka bir detay ise Oktar'ın araca bindirildiği sırada polis tarafından kafasına bastırılması oldu.

Uzmanlar, Oktar'ın kafasına bastırılmasıyla, polisin, "gücün kimde olduğunu ilan etmesi" ve "güç devlette" mesajı verdiğini söyledi. Ayrıca Adnan Oktar ve diğer gözaltındakilerin fotoğraflarının çekilmesine de müsaade edildi.

Adnan Oktar ve müritleri Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Hastane bahçesinde toplanam kalabalık "Çağırsana kediciklerini" diye Adnan Oktar'a tepki gösterdi.

Kamuoyunda kedicikler olarak adlandırılan Oktar'ın kadın müritlerine zührevi hastalık taraması yapıldı. Adnan Oktar dahil erkek müritlerin tamamından da kan alındı.

Adnan Oktar'ın kedicikleri hastanede ilk kez makyajsız olarak görüntülendi.

Soruşturma aşamasında savcılıkta ifade veren Müşteki H.U. şunları söyledi:

"Adnan Oktar kızların bilerek aileleriyle aralarını bozar ve görüşmelerini engeller, kızlar cemaatten ayrılırsa ailesine geri dönemeyecek şekilde aralarında düşmanlık oluşturur.

Cemaatteki hiç kimse tek başına ailesi veya bir başkasıyla görüşemez. Mutlaka yanlarında iki tane cemaatten şahit olurdu.

Ancak son zamanlarda yapılan haberlerden ötürü basına göstermek için göstermelik olarak fotoğraf çekme amaçlı dışarı çıkarılırdı.

Ve bu dışarı çıkmalarda da yanlarında mutlaka koruma adı altında cemaatin erkeklerinden silahlı bir kişi olurdu.

Ve bu kızların kaçmalarını engellerdi. Kaçma şüphesi yüksek olan E. A , Ç.T gibi kızları da zırhlı araçlarla taşıtır ve onları arkadan içerisinde silahlı kardeşlerin olduğu başka bir araç eşlik ederdi."

Adnan Oktar kimdir

90'lı yılların başlarında lise ve üniversitelerde okuyan zengin çocuklarına çengel atıp güzel kızları ve yakışıklı erkekleri grubuna kattığı iddialarıyla gündeme geldi.


12 Kasım 1999'da içlerinde Adnan Oktar 'ın da bulunduğu, Bilim Araştırma Vakfı'na (BAV) mensup 85 kişi gözaltına alındı. Adnan Oktar BAV operasyonu sonrasında dokuz ay cezaevinde tutuldu.

Çete oluşturmak ve tehditle menfaat sağlamak suçlamasıyla cezaevinde tutulan Adnan Oktar ve Ferit Develioğlu, müştekilerin çoğunun Emniyetteki baskı sonucu şikayetçi olmak zorunda kaldıklarını söylemeleri üzerine İstanbul DGM'de görülen duruşma sonunda tahliye edildiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı