AFAD MÜDÜRÜ UÇAR: 'VAN DEPREMİ SONRASI DEVRİM YAŞANDI'

Van İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Osman Uçar, 2011 yılında meydana gelen depremlerden sonra araç, gereç, personel ve yasal zeminde bulunan eksiklerin giderilerek birçok konuda devrim yaşandığını söyledi.

AFAD MÜDÜRÜ UÇAR: 'VAN DEPREMİ SONRASI DEVRİM YAŞANDI'

Van'da 2011 yılının 23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydana gelen yıkıcı depremlerin yaraları hızlı bir şekilde sarılırken, geçen 9 yıllık sürenin ardından yeni olası depremlerde can ve mal kaybını en aza indirmek için gerekli birçok adım atıldı. Van depreminin ardından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Türkiye'de 15 bölgede yaptırılan 27 lojistik merkezinden biri olan Van AFAD Lojistik Merkezi, olası afetlerde bölgeye hizmet vermek üzere hazır bekletiliyor.

Erciş yolu üzerinde bulunan ve 29 bin 895 metrekarelik alan üzerine kurulan Van AFAD Lojistik Merkezinin olası deprem ve afet durumunda Van başta olmak üzere Bitlis, Muş, Hakkari, Siirt ve Ağrı illerine hizmet vermek için bekletiliyor. Olası afet ve acil durumlarda bölgedeki ihtiyacı karşılamak üzere merkezde bulunan 48 adet konteynerde acil yaşam malzemesi barındırılıyor. Konteynerlerin içinde 4 bin civarında çadır, 8 bin civarında battaniye, 5 bin 280 civarında yatak seti, 3 bin 600 civarında da katlanır yatak yer alıyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1