AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI 3 BİNİN ÜSTÜNDE TOPLUMSAL ATAMA YAPACAK

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu ay içinde hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin aynı zamanda şehit yakını ve gazilerin atamasının yapılacağını bildirdi.

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI 3 BİNİN ÜSTÜNDE TOPLUMSAL ATAMA YAPACAK
Ankara

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kayıtlı açıklamasında, Bakanlıklarının koordinasyonunda ÖSYM tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) neticeleri ve ad çekme usulü ile amme gurur ve müesseselerinin gereksiz kadrolarına takrir yapılacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Adaylar yeğleme işlemlerini ÖSYM'nin genel ağ adresinde (www.osym.gov.tr) yayımlanacak bulunan yeğleme kılavuzuna layıkıyla gerçekleştirebilecek. Adayların, yeğleme kılavuzunda toprak düzlük kadroları yeğleme edebilmeleri düşüncesince tahsil düzeylerine layıkıyla 2018-EKPSS yahut 2020-EKPSS'ye girmiş veya 2018-Kura yahut 2020-Kura ile takrir düşüncesince müracaat yapmış olması gerekiyor. Adaylar yeğleme işlemlerini; 13-19 Ocak ortada ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Ocak sayaç 23.59'a denli yapabilecek."

Talep hesabına yeğleme süresi uzatıldı

Selçuk, devlet korumasından yararlanmış 1093 genç düşüncesince de yeğleme işlemlerinin 19 Ocak sayaç 23.59'a denli uzatıldığına değinerek, "Gençlerimizden mevrut taleplerin değerlendirilmesi sonucunda yeğleme işlemleri 19 Ocak'a denli uzatıldı." ifadelerini kullandı.

Yerleştirme işlemleri düşüncesince yeğleme kılavuzunun Bakanlığın genel ağ sitesi "https://www.ailevecalisma.gov.tr" adresinde yayınlandığını vurgulayan Selçuk, tercihlerin ise "www.turkiye.gov.tr" adresi üstünden yapılabildiğini hatırlattı.

Bakan Selçuk, bu ay içre şehit yakını ve gazilerin de kamuya yerleştirmesinin yapılacağını kaydetti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1