AKAR VE TSK KOMUTA KADEMESİ AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile geldiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile de görüştü.

AKAR VE TSK KOMUTA KADEMESİ AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile geldiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de temaslarını sürdürüyor. Bakan Akar ve TSK kademesi Bakü temasları kapsamında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile de görüştü. Cumhurbaşkanlığındaki kabulde, sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ileterek başlayan Akar, Azerbaycan'da yaşadığı iki duygusal anı asla unutmayacaklarını vurguladı. Akar, şunları söyledi:

“Bunlardan birincisi 10 Kasım'daki konuşmanız. Gerçekten bir zafer konuşmasıydı. Onu devamlı hatırlıyoruz. İkincisi de bu masada, 30 yıl işgale sesini çıkarmayıp, seyredip her şey bittikten sonra buraya gelip Minsk grubu temsilcisi olduklarını hatırlayanlara karşı verdiğiniz cevabı da büyük bir zevkle, büyük bir ders olarak izleme fırsatı bulduk. Türkiye'deki herkes sizin tavrınızdan dolayı gurur duydu, sağ olun, var olun.”

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1