'AKAY DAYI' ÇEVRESİNE NEŞE SAÇIYOR

Yılın her mevsimi ulaşımını sağladığı bisikleti 10 yaşından beri kullandığını söyleyen ve yolda müzik çalarak gezen birine eşlik ederek oynamaya başlayan 73 yaşındaki Fevzi Akar, sahip olduğu neşe ve hayat dolu yaşam biçimiyle çevresindekileri de keyiflendiriyor.

'AKAY DAYI' ÇEVRESİNE NEŞE SAÇIYOR

Etrafındakilerce “Akay Dayı” olarak tanınan Fevzi Akar, neşesini kıraathanedeki arkadaşlarına borçlu olduğunu söyleyen Akar, “Akşam buradan bir arkadaş geçiyordu müzik çalarak. Ben de onun müziğine uyarak o arkadaşa eşlik ettim. ‘Erik dalı gevrektir şarkısını' söylerken başladık oynamaya. Neşemi buradaki arkadaşlara borçluyum. Kıraathaneye geliyorum, burada hep neşeli arkadaşlar var, büyüklerim var. Onların yanına geliyorum, onlarla muhabbet ediyorum; hepsi çok iyi, sevimli, neşeli arkadaşlar” dedi.

Kışın soğuğunda bile bisikletiyle Eskişehirspor maçlarına gidiyor

Akay Dayı, pandemi döneminde tüm kurallara uyduğunu da ifade etti. Evden vakitlice çıktığını ve maskesini sürekli taktığını söyleyen Fevzi Akar, “Evden çıkarken maskemi takıyorum, eve vakitlice girip çıkıyorum, kurallara uyuyorum. Onun için başım ağrımıyor. Bisikletle her gün buraya geliyorum. Burada oturup arkadaşlarla vakit geçiriyorum. Ondan sonra saat ilerlediği zaman eve gidiyorum. Çocuklarım var, onlar da benim gibi neşeliler. Ben evde dahi oynuyorum. Neşemin bir sebebi de çocuklarım. Ayrıca 10 yaşından beri bisiklete binerim. Kendi sağlığıma dikkat ettiğim için bisiklete biniyorum. Bisiklete binip giderken bazen müziklere denk geliyorum, o zaman yine oynuyorum. Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu'nda 2017 yılında Başakşehir-Konyaspor Türkiye Kupası maçı vardı, oraya gitmiştim. O zaman ‘Erik Dalı Gevrektir' türküsü söyleniyordu. Ben de bindim bisikletin üzerine başladım oynamaya. Taraftar etrafımı sardı bir anda. Bana bayraklar getirdiler, forma getirdiler. Sonra taraftarlar bana; ‘sen bizim amigomuz, maskotumuz ol' dediler. Onlara ‘Yeşil, beyaz, şampiyon, Konyaspor' diye oley çektirdim. Maça da bisikletle giderim, maçları seviyorum ve her zaman giderim. Eskişehirspor'un maçlarına da gidiyorum sürekli. Eskişehirspor'u çok seviyorum, şehrimizin takımını desteklemeliyiz. Kışın bile o soğukta maçlara bisikletimle gidiyorum ben” şeklinde konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul