ANKARA'DA 20 KİLO EROİN ELE GEÇİRİLDİ

Ankara'da kolluk ekiplerince planlı dü operasyonda 20 kilo eroin ele geçirildi.

ANKARA'DA 20 KİLO EROİN ELE GEÇİRİLDİ
Ankara

AA muhabirinin almış bulunduğu bilgiye göre, uyuşturucu gerçekleştirme ve ticareti ile mücadeleye müteveccih çalışmalarını sürdüren Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, henüz önceki de bire birlikte suçtan karşı muamele meydana getirilen M.A'nın, E.Ö ve A.A. ile Ergazi Mahallesi Batı Bulvarı'nda uyuşturucu madde ticareti meydana getirdiği bilgisi ilişkin harekete geçti.

Zanlıları takibe düzlük ekipler, şüphelileri birlikte müddet strateji ettikten sonradan senkronik planlı operasyonla gözaltına aldı.

Zanlıların gösterdikleri ve Ö.D'ye ilgili bulunduğu öğrenilen Yenimahalle ve Keçiören ilçelerindeki dü adreste kontrol önleyen ekipler, 5 kilo eroin ele geçirdi.

İkinci operasyonda 15 kilo eroin ele geçirildi

Çalışmalarını sürdüren Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri, Afganistan tabiiyetli zanlıların birlikte alım satım merkezi çevresinde uyuşturucu sattıkları ve ellerinde gebe oranda uyuşturucu bulunduğu istihbaratı ilişkin alanı izlemeye aldı.

Verilen eşkale uyan Afganistan tabiiyetli birlikte bireyin meşbu ile alım satım merkezi çevresinden ayrıldığını gören ekipler, dolmuşu takibe alarak birlikte müddet izledi. Dolmuştan nazil ve polisleri ayırt fail şüpheli kaçmaya başladı. Kısa devam eden kovalamacanın peşi sıra yakalanan Afganistan tabiiyetli C.A'nın üstünde gene yağız poşete sarılı kendisine satışa müheyya biçimde birlikte hacim eroin maddesi ve alıngan ölçü ele geçirildi.

Gözaltına tahsil edilen C.A'nın ifadesinde uyuşturucuları Çubuk ilçesindeki birlikte adresten aldığını itiraf etmesi ilişkin harekete güzeşte takımlar bahis konusu adrese dizi eylem düzenledi.

Operasyonda Afganistan tabiiyetli M.R. ve A.O. gözaltına alındı.

C.A'nın gösterdiği adreslerde meydana getirilen arama sırasında ise 15 kilo eroin ele geçirildi.

İki operasyonda gözaltına tahsil edilen 7 şüpheli ve ele geçirilen 20 kilo eroin maddesi, işlemlerin peşi sıra Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerine teyit edildi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 08:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1