ANTALYA'DA KENDİSİNİ DARBEDEN KOCASINI AV TÜFEĞİYLE ÖLDÜRMÜŞ OLDUĞU KANIT EDİLEN AVRAT TUTUKLANDI

Antalya'da kendisini darbeden kocasını öldürmüş olduğu iddiasıyla gözaltına tahsil edilen kadın, tutuklandı.

ANTALYA'DA KENDİSİNİ DARBEDEN KOCASINI AV TÜFEĞİYLE ÖLDÜRMÜŞ OLDUĞU KANIT EDİLEN AVRAT TUTUKLANDI
Antalya

Antalya Döşemealtı İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemleri tamamlanan M.İ. adliyeye atıf edildi.

Savcılıkta tahminî 3 sayaç anlatım sağlayan zanlı, durdurma isteğiyle dideban barış ukubet hakimliğine çıkarıldı.

Savcılıkta verdiği ifadeyi gene fail M.İ, tutuklanmadan yargılanmasını istedi.

Zanlının avukatları Ahmet Onaran, Hüseyin İlerioğlu ve Nagihan Bulduk da müvekkillerinin birliktelikleri süresince kuvvet gördüğünü, görüngü akşamı da yaşanmış olan kuvvet dolayısıyla bahis konusu olayın yaşandığını belirterek, tutuklanmadan yargılanma arzu etti.

M.İ. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kararı öğrenen M.İ'nin yakınlarının sıkıntı yaşadıkları görüldü.

Savcılık ifadesi

M.İ, savcılıktaki ifadesinde, 12 salname birlikteliği süresince daima eşinden kuvvet gördüğünü savundu.

Eşinin av tüfeği ve bıçakla daima kendisini zılgıt ettiğini öne devam eden M.İ, şu ifadeleri kullandı:

"Çocuklarım da kuvvet görüyordu. İşkenceye vasıl tutumları dolayısıyla korktuğum düşüncesince yakınma edemedim. Çocukları öldürmekle zılgıt ediyordu. Olay haset ayrımsız habbe içerisindeyken 'boşanmak istiyorum' sanarak ileti attım. Çocuklarla yatmaya hazırlanıyorduk. Av tüfeğiyle odaya girerek 'Seni öldüreceğim, Kelime-i Şahadet getir.' dedi. Çocuklarımı doğrudan arkama aldım. Kendisine 'Yapma ne olur,' sanarak yalvarmaya başladım. Eşimin azimli bulunduğunu ve acı edeceğini anladım. Elimle evlatları yatağın üstünde akıllıcasına ittirdim. Diğer elimle de tüfeğin namlusunu tuttuğumda mermi benim taraf tarafımdan cama darp etti. Tekrar yalvardım, yakardım. Bir elan acı etmedi."

"Elimden silahı almaya çalışırken tabanca patladı" iddiası

Tüfeğin dipçik kısmıyla başına ve vücuduna çarpış aldığını korumak için çaba sarfeden M.İ, şöyleki bitmeme etti:

"Gördüğüm kuvvet sonrası bayıldım. Kendime geldiğimde ellerim kelepçeliydi. Eşim sabahleyin uyandı, kahvaltı yapmadan gitti. Odadan çıkarken kelepçenin anahtarını, bıçağını ve silahın birini alarak gitti. Öncesinde çocuklarıma, 'Geldiğimde annenizi de sizi de öldüreceğim, evden hariç çıkmayın.' dedi. Büyük kızımla toka kabilinden şeylerle kelepçeyi açmaya çalıştık, açamadık. Olayda kullandığım tüfeği tün ezanı hapis eşim koymuş. Eşim bağırarak hapis girdi. Direkt benim bulunduğum odaya geldi. Kapıyı kaba biçimde açtı. O tam bulunduğum odada silahı gördüm. Ellerim kelepçeli silahı koltuğumun dibine aldım. Elim tetiğe ulaşamıyordu. Beni görür görmez 'Beni mi öldüreceksin?' dedi. Elimden silahı almaya çalışırken tabanca patladı. Tek el acı aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum."

Servis şoförü Ramazan İ'nin (32), Döşemealtı ilçesi Ilıca Mahallesi'nde, ellerine bilezik taktığı benzeri M.İ'yi 7 Ocak'ta darbettiği, devrisi gündüz M.İ'nin sabahleyin saatlerinde işe gidip mevrut Ramazan İ'yi av tüfeğiyle öldürmüş olduğu gelecek sürülmüştü.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1