ANTALYA'YA ESENLİK ÇALIŞANLARINA EDİLMEK GİBİ 25 BİN 880 KOVİD-19 AŞISI GELDİ

Antalya'daki afiyet çalışanlarına edilmek gibi tahsil edilen 25 bin 880 dünkü sima koronavirüs (Kovid-19) aşısı, kente ulaştı.

ANTALYA'YA ESENLİK ÇALIŞANLARINA EDİLMEK GİBİ 25 BİN 880 KOVİD-19 AŞISI GELDİ
Antalya

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, meydana getirdiği açıklamada, aşıların sert baş döndürücü hastalığın önlenmesinde en can alıcı formül bulunduğunu belirtti.


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilgilendiren aradığınız tamamı cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini fazla ortamlarRAKAMLARLA: Ülke yurt koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Aşılanma ve aşıya ulaşımın rastgele vatandaşın hakkı olduğuna ayraç fail Hülür, "Aşı çabucak kişiyi korumakla kalmaz, aşı yapılmayan yahut yapılamayan insanları de korur. Ülkemizde Sağlık Bakanlığı kabilinden 'Genişletilmiş Bağışıklama' hizmetlerinde amaç, toplumda aşı ile korunabilir rahatsızlıkların ortaya çıkışını engellemek, bu hastalıklardan meydana gelen ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçmektir." ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda Kovid-19 aşı uygulamasına erte ve ya cuma namazı haset en önce afiyet personellerinden başlanacağını bildiren Hülür, şu halde bitmeme etti:

"İlimize toplamda 25 bin 880 aşı, çabucak afiyet çalışanlarına edilmek kadar gelmiştir. İlimizde tamamı amme ve hususi hastanelerde, kaymakamlık afiyet müdürlüklerinde, metin avlu merkezlerinde ve eş sağlığı merkezlerimizde aşı uygulaması yapılacaktır. ATS (Aşı Takip Sistemi) bulunan tamamı afiyet kuruluşlarına zaman fiktif ile aşı dağıtımı işlenmiş olup, en önce afiyet personellerinin aşı uygulamaları 1 ay boşluk ile 2 düze olacak halde yapılacaktır."
Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1