ARTVİN’DE KORONA VİRÜS VAKA SAYILARINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Artvin'de 50 olaylardan 8 binlere vasıl Korona virüs vaka sayısının tahsil edilen tedbirler kararında 350'lere derece gerilediği belirtildi.

ARTVİN’DE KORONA VİRÜS VAKA SAYILARINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Artvin Valisi Yılmaz Doruk 10 Ocak Çalışan Gazeteciler haset zımnında kentteki gazetecilerle birlikte araya geldi. Program sonra umumi boyut değerlendirmesi özne Doruk, Korona virüs olayları ile sorulan suali cevapladı.
Vali Doruk meydana getirdiği açıklamada “Aldığımız tedbirlerin sonucunu kesin görüyoruz. Yani boşa gitmiyor ağırbaşlı anlamda düşüşler yaşadık lakin yaşadığımız bu düşüş o ilkbahardaki noktaya getirmiştir mi? getirmedi. Yani tığ 50 olayla kapatmıştık önceki devri vatandaşın bu işe ehil çıkması tetik olmasıyla hepsi o şita süresince Haziran ayına gelinceye derece güzeşte sene 50 olayla kapatmıştık 5 kıta vefatımız vardı. Bugün geldiğimiz noktada 8 bin 200'ü güzeşte olaylarımız he hep vaka. 8 bin nere 50 vaka nere? Şimdi 350-400 ortada deli dolu vaka izliyor o noktaya derece düşürdük lakin muhtemelen ki hâlâ uyanıklık etmeye bitmeme edeceğiz. Çünkü yavaşladı sukut editör çoktan atlanmak hâlâ havadan lakin 350-400 deli dolu vaka gidip geliyor lakin birlikte dayanım oluştu lakin son alıyoruz. Tedbirlere uyulması gerekiyor. Zannediyorum yavaşta olsa bu tedbirlere uyarsak bu başarıyı elde edeceğiz” sanarak konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1