AZERBAYCAN’DA SAVAŞA RAĞMEN HASAT DEVAM EDİYOR

Ermenistan'ın Azerbaycan'daki sivil yerleşim birimlerini hedef aldığı kentlerden birisi olan Berde'deki siviller, top atışlarının gölgesinde tarlalarındaki lahanaları topluyor.

AZERBAYCAN’DA SAVAŞA RAĞMEN HASAT DEVAM EDİYOR

Azerbaycan ordusu ile Ermenistan ordusunun arasındaki çatışmaların yoğun olarak devam ettiği bölgelerde yaşayan sivillerin bir kısmı çevre il ve ilçelerdeki akrabalarının yanlarına giderken, bazıları da günlük hayatlarına devam ediyor. Hayati riske rağmen tarlalarında çalışmaya devam eden halk, korkmadıklarını ve Karabağ alınana kadar bir yere gitmeyeceklerini belirtiyor. Berde'ye bağlı Yenikent Köyünde de tüm tehlikeye rağmen korkmadıklarını ifade eden Azerbaycanlılar, Karabağ alınana kadar bir yere gitmeyeceklerini belirtiyor.

“Ermenistan ateş ediyor ama biz korkmuyoruz”

Ermenistan'ın top atışlarına rağmen tarlalarında çalışmaya devam ettiklerimi belirten Ceyhun Abdullayev, ”Her sabah 08:00'den itibaren işimize başlıyoruz. Ateş ediyorlar ama biz korkmuyoruz. Mermiler tarlanın yakınlarına da düşüyor ama yine de işlerimize devam ediyoruz ve kendi evimizde kalıyoruz. Ermenistan terörist bir devlettir onların yaşamaya bile hakkı yok. Türkiye bizim kardeşimizdir” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1