BAKAN ERSOY’DAN MÜJDE: 'YENİ GÖBEKLİTEPE’LERE HAZIR OLALIM'

Türkiye'nin rakiplerine uyarınca turizmde iri birlikte muvaffakiyet kaydettiğini anlatım fail Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mart kocaoğlan itibarı ile etkinliklerin başlayacağını duyurdu. Vaka rakamlarındaki düşüşe uyarınca doluluk oranlarının belirleneceğini bild

BAKAN ERSOY’DAN MÜJDE: 'YENİ GÖBEKLİTEPE’LERE HAZIR OLALIM'

Resim ve Heykel Müzesinde iletişim araçları temsilcileriyle ortak araya mevrut Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Biz toy Göbeklitepe'lere hazır olalım, projeyi aşırı büyütüyoruz, beş altı ay sonradan etraflıca açıklamayı yapacağız. Araştırmalar tamamlasın alanda beş altı hafriyat hâlâ yapacağız, mahsus Urfa bölgesi. Mısır piramitleri her neyse Urfa vesikası bizim düşüncesince enikonu değerli. 2021'de en can alıcı hafriyat bilimsel kazılar orada gerçekleşmiş olacak, elhak başladı. Dünyaya ahenk getiren projelerden birisi olacağını düşünüyorum" dedi.

Türkiye'nin gezim dair en can alıcı ve derin reklam işleyen iklim bulunduğunu açıklanan Ersoy, 2019 senesinde yaşama geçirilen Turizm Geliştirme Ajansı'nın dünyada bu işi en dobra işleyen ajans olduğuna nazarıitibar çekti. Alınan tedbirler sebebiyle geçmiş açıkların kapatıldığını, arkası sıra ortaya dobra ortak iş çıkarıldığını kaydeden Ersoy, ‘Güvenli Turizm Belgesi'nin nice ülkede kip oluşturduğunu söyledi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul