BAKAN KARAİSMAİLOĞLU DÜNYANIN EN UZUN TAŞ KÖPRÜSÜ İÇİN MÜJDEYİ VERDİ

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 28 Kasım Pazartesi tarihi Uzunköprü'nün ihaleye çıkacağı müjdesini verdi. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarihi köprü de yapmış olduğu konuşma da 28 Kasım pazartesi günü tarihi köprünün ihalesini yapa

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU DÜNYANIN EN UZUN TAŞ KÖPRÜSÜ İÇİN MÜJDEYİ VERDİ
Edirne'nin Uzunköprü ilçesine gelen Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bugün ülkemizin Avrupa'ya açılan kapısı, serhat şehrimiz Edirne'de olmaktan ve buradaki ulaşım altyapı çalışmalarımızı sizlerle birlikte yerinde takip etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Edirne programımızın son bölümünde dünyanın en uzun taş köprüsü olan Uzunköprü'de sizlerle birlikteyiz.

Edirne'den Kars'a doğu-batı, kuzey-güney ayırt etmeksizin ülkemizin her köşesine ulaştırma ve haberleşme yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İlk yapıldığında 1392 metre uzunluğunda, 5,4 metre genişliğinde ve 174 gözü olan köprünün, günümüzde uzunluğu 1266 metre, genişliği 6.8 metre ve göz sayısı 171 adettir. Yağış ve taşkın mevsimlerinde, Ergene Nehri'nin azgın suları üzerinde rahatlıkla geçiş için izin veren köprümüzün, Mimar Muslihiddin Bey tarafından eşsiz bir ustalıkla yapıldığı dikkat çekmektedir.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1