BAKAN KARAİSMAİLOĞLU YUSUFELİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Artvin'e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yusufeli ilçesinde yapımı süren baraj nedeniyle sular altında kalacak olan yollara alternatif olarak 69 kilometre yol yaptıkları ifade ederek bunun 56 kilometresi ise tünel olarak inşa edildiğini söyledi.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU YUSUFELİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Artvin'de yapımı devam eden Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan yollara alternatif olarak yapılan yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Baraj şantiyesinde basın mensupların açıklamada bulunan Karaismailoğlu, Yusufeli Barajının yükseklik bakımından dünyanın en büyük 3 barajı olduğunu ifade etti.

Karaismailoğlu, “Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı olarak su altında kalan mevcut yollara alternatif yollarla ilgili çalışmamız devam ediyor. 69 kilometrelik yol imalatının, 56 kilometresi tünel olarak inşa ediliyor. Artvin'de şuanda çalışan 51 km'lik tünel yolumuz var. 2003 yılına kadar Türkiye genelinde toplam tünel yolu uzunluğu 50 kilometre iken, biz sadece Artvin'de 51 kilometre tünel çalışması yapmaktayız. Bununla birlikte Yusufeli barajı nedeniyle yaptığımız tünellerle birlikte aşağı yukarı 100 km üzerinde yola sahip olacak" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul