BAKAN KASAPOĞLU'NDAN İBB'YE BELGELİ YANIT: MİZANSENE GEREK YOKTU

Kanuni Sultan Süleyman KYK Yurdu'nda kalan öğrencilerin taleplerini yerine getirdiğini söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu resmi belgeyi paylaşarak cevap verdi.

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN İBB'YE BELGELİ YANIT: MİZANSENE GEREK YOKTU

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman KYK Yurdu'nda kalan öğrenciler akşam saatlerinde eylem düzenlemiş ve bir takım taleplerde bulunmuştu.

ÖĞRENCİLER TALEPLERİNİ AÇIKLAMIŞTI

Eyleme katılan öğrenciler "Yurt ile metro arasında gasp olaylarına karşı otobüs seferleri istiyoruz. Yemekhane fiyatlarının düşürülmesini istiyoruz. İnternette kotanın kaldırılmasını ve nitelikli hale getirilmesini istiyoruz." sözleriyle slogan atmıştı.

İMAMOĞLU: YAKINDAN İLGİLENECEĞİZ

Öğrencilerin eylemine ilişkin Twitter hesabı üzerinden bir açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB olarak öğrencilerin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yakından ilgileneceğiz" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU PR'INI YAPTI!

İBB Başkanı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise "Dün gece haklı talepleri için eylem yapan Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdu öğrencilere söz vermiştim. Bugün; Ücretsiz internet sağladık. İETT otobüs seferleri artırıldı. Güvenlik için yola kamera ve aydınlatma çalışması yapılacak Zabıta ekiplerimiz de kontrolde olacaklar" ifadelerini kullanarak kendi reklamını yaptı.

Dün gece haklı talepleri için eylem yapan Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdu öğrencilere söz vermiştim.

Bugün;

Ücretsiz internet sağladık
İETT otobüs seferleri artırıldı
Güvenlik için yola kamera ve aydınlatma çalışması yapılacak
Zabıta ekiplerimiz de kontrolde olacaklar pic.twitter.com/hBaqKDL78k

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) October 20, 2021

BAKANLIKTAN İMAMOĞLU'NA BELGELİ YANIT GELDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu yaptığı paylaşımda İmamoğlu'nun görevi olan otobüs ve aydınlatma hizmetlerinin geç de olsa yerine getirmesinin sevindirici olduğunu söylerken "Ancak, 9 gün önce İBB'ye ilettiğimiz otobüs seferlerinin artırılması talebini yerine getirmek için mizansene gerek yoktu." ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı gençlerin sorunlarını daha önceden tespit ederek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bu konuda talepte bulunmuştu.

Göreviniz olan otobüs ve aydınlatma hizmetlerini geç de olsa yerine getirmeniz sevindirici.

Ancak, 9 gün önce İBB’ye ilettiğimiz otobüs seferlerinin artırılması talebini yerine getirmek için mizansene gerek yoktu. https://t.co/gJhkyI41cC pic.twitter.com/nuy5yyz7lH

— Dr. Mehmet Kasapoğlu (@kasapoglu) October 20, 2021

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1