BAKAN SOYLU’DAN DEÜ VE DAUM’A TEŞEKKÜR

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İzmir İl Müdürlüğü ile Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) ortada imzalanan ve İzmir'in 30 ilçesinde deprem, kayşa ve su taşkını üzere risklerin belirleme edilmesi ile bunlara müteveccih ha

BAKAN SOYLU’DAN DEÜ VE DAUM’A TEŞEKKÜR


Türkiye genelinde İçişleri Bakanlığına ilişkin AFAD kabilinden eş güdümlü edilen ve 2021 yılı sonuna derece dört başı mamur illerin facia riziko planlarının oluşturulmasının hedeflendiği icraat gece gündüz sürdürülüyor.

Bu kapsamda; endamsız müddet evvel AFAD İzmir İl Müdürlüğü ile Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi ortada imzalanan ve İzmir'in 30 ilçesinde deprem, toprak kayması ve yığın kabilinden risklerin belirleme edilmesi ile bunlara müteveccih hisse senedi planlarının hazırlanması içeren protokolün ardından; esbak gündüz de ilgilendiren amme kasıntı ve kuruluşları ile taharri memuru polis maşer örgütlerinin iştirakı ile İzmir İl Afet Risk Azaltma Programı (İRAP) Hazırlık Toplantısı düzenlendi. "Risk düşüncesince atık değme müşterek etap kazançtır" sloganıyla kaynaklanan programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun beraberinde İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ile ilgilendiren kasıntı ve yapılış temsilcileri katıldı. İçişleri Bakanlığının afetler dair yürüttüğü çalışmalarına ve projelerine uyanıklık çekici Bakan Soylu, 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir açıklarında meydana mevrut zelzele ve sonra yaşanmış olan gelişimleri değerlendirdi. İzmir'de planlı güruh ile sürdürülen çalışmaların benzerlerinin değme ilde ‘Afet Riski Azaltma Planı' oluşturacak halde 2021 yılı sonuna derece tamamlanmayı hedeflediklerini kaydeden Bakan Soylu, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ile DAUM Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir'e, depremle ilgilendiren faaliyetlerinden çevre teşekkür ettiklerini söyledi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1