BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA HASTANESİ’NDE KORONA VİRÜS AŞI UYGULAMA ODALARI HAZIR

Sağlık Bakanlığınca toy kimse korona virüs (Covid-19) salgını sürecinde hastanelerde aşı uygulama odası oluşturulması üzerine il afiyet müdürlüklerine gönderilen resmi sahra kapsamında aşı odaları hazırlanmaya başlandı.

BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA HASTANESİ’NDE KORONA VİRÜS AŞI UYGULAMA ODALARI HAZIR

Sağlık Bakanlığı'nın tamamı hastanelerde Covid-19 aşısı uygulanması düşüncesince tedbirlerin alınmasına müteveccih genelgesi doğrultusunda, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'ndeki aşı odalarında tamamı hazırlıklar tamamlandı. Aşı emek harcamaları sabahleyin 8:30'dan tün 24'e denli bitmeme edecek. Ortalama namına herhangi ortak 10 dakikada 1 ortak bireyin aşılanması bekleniyor. 50 poliklinikte günde sayı farkı 4 bin 650 insan aşı olabilecek. Doç. Dr. Mücahit Kapçı, “1000 yataklı vagon vagon kimlik hastanelerde minimum 25 aşı polikliniği planlanması isteniyordu. Biz 50 poliklinik planladık ve gerekseme zahirî olursa yükseltmek neredeyse planladık” dedi.

Bu kapsamda Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'ndeki aşı odalarında tamamı hazırlıklar yapıldı. 50 aşı polikliniği mevcut hastaneye aşı düşüncesince mevrut kişiler, yeniden itibaren asayiş görevlileri ve hemşireler çeşidinden başka hastalarla değinme etmeden aşı odalarına yönlendirilecekler. Hastalar gelmeden geçmiş e-Nabız yahut Merkezi Hekim Randevu Sistemi üstünden aşı hakları olup olmadığını öğrenebilecek ve aşı hakları var ise termin oluşturabilecekler. Aile sağlığı merkezlerinden ve hastanelerden bu randevuyu alabilecekler. Randevusunu oluşturduktan sonraları hastaneye gelenler, aşı odalarına tekerlek tekerlek alınarak yoklama edildikten sonraları aşılanacak. Aşılananlar ortak müddet bekleme salonlarında bekleyecek. Olası ortak taraf bulaşık yerinde karışma edilmesi amacıyla aşı odalarının birlikte karışma odaları da hazır olacak. Müdahale odalarında, acele halde karışma edilmesi düşüncesince herhangi ortak ayrışık donatı ve deva bulundurulacak.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul