BAŞKAN ERDOĞAN CANLI YAYINDA MÜJDEYİ VERDİ! DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Gündeme dair konularla ilgili canlı yayında açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, müjdeli haberi duyurdu.

BAŞKAN ERDOĞAN CANLI YAYINDA MÜJDEYİ VERDİ! DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, ATV, A Para ve A News'in "Gündem Özel" ortak canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Erdoğan, yerli aşıyla ilgili son dakika açıklamasında bulundu.'TALEPLER GELMEYE BAŞLADI'

Başkan Erdoğan açıklamasında, ''Uzun süreden beridir ülkemizde aşı üretimi ile ilgili zihinsel çalışmaları yürüttük. Salgın, bir yerde hızlandırıcı bir faktör oldu. Hedefi Kovid aşısı şeklinde daraltınca hızlı bir şekilde koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biri oldu. Aşımızın hem etkinliğini hem güvenilirliğini test ettik, emin olduktan sonra insanlığın kullanımına sunduk. Aşımız tüm insanların kullanımına sunulacak. Artık vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla aşılarını olmalıdır. TURKOVAC aşımız öncelikle vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak, daha sonra aşı tedarikinde zorlanan ülkelere gönderilecek. Talepler başladı. Afrikalı liderlerden bu konuda yoğun talep aldık.'' dedi.

"ONUN DA MÜJDESİNİ VERMİŞ OLAYIM"

Sözlerinin devamında Başkan Erdoğan, ''Dünyanın en büyük kapasiteli aşı araştırma, üretim ve geliştirme projesi olacak Hıfzısıhha projesini de Ankara'da hayata geçiriyoruz. Yakında ihalesini yapacağız. 50 bin metrekare kapalı alana sahip projenin ihale süreci önümüzdeki hafta tamamlanacak, onun da müjdesini vermiş olayım.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1