Binali Yıldırım'dan son seçim değerlendirmesi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Adayı Binali Yıldırım açıklama yapmak üzere AK Parti il binasında...

Binali Yıldırım'dan son seçim değerlendirmesi

Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

Gayri resmi olmayan sonuçlar açıklandı. İstanbul'da henüz sayım devam ediyor. Şu an 14 sandık sayılacak. 25 bin civarında Ekrem İmamoğlu bizden daha fazla oy almış gibi görünüyor.

319 bin 500 iptal oy var. Aradaki farkın 10 katından fazla görünüyor. Bu önemli bir detay. Bunun dışında yapılan bazı hatalı girişler var. Bunları da parti teşkilatımız tespitlerini yaptılar. Bu süreçle ilgili sayın İl Başkanımız detaylı bir şekilde değerlendirecektir.

YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak. Biz tebrik etmesini biliriz. 2014 seçiminde iptal oylar 440 bin aradaki fark 660 bindi. Burada ise iptal oylar ise aradaki farkın 10 buçuk katı. Takdir edersiniz ki bu sonucu değiştirebilir.

Her sandıkta bir tane oy yanlış yazılmış olsa 31 bin oy demektir.

Dün 11.25 itibariyle elimize gelen sonuçlar sonrası açıklama yaptık. Ondan bu tarafa yaşanan gelişmeler bizim için de yeni bir durumdur. İstanbul halkına ben teşekkür ediyorum. Kazanan kim olursa olsun. İstanbullular bizi can kulağıyla dinlediler.

Teşkilatımız, Cumhur İttifakı olarak, il başkanlıkları,kadın kollarımız, gençlik kollarımız, ülkü ocakları, mahalle temsilcilerimize kadar canla başla çalıştık ve bu süreci tamamladık. Milletvekillerimiz ve genel merkezimiz bu sürece çok büyük katkı sağladı. Bütün yol arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Oyu veren İstanbullulardır. Onların takdiri her şeyin üstündedir. İki adayın oyunun bu kadar yakın olması beklenen bir şey değildir. Ancak partimiz eldeki bilgi ve belgelerle süreci değerlendirecektir. Sonuçta YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1