BİR BOEİNG 737-400 VE F4 FANTOM SAVAŞ UÇAĞI OLAN OKUL ŞİMDİ HELİKOPTER BEKLİYOR

Antalya'nın Aksu ilçesindeki Türkiye'nin ilk tematik lisesi Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesi Boeing 737-400 yolcu, F-4E Phantom savaş ve T-67 eğitim uçağına ev sahipliği yapıyor. Okul eksik olan helikopteri getirmek için ise Milli Savunma Bakanlı

BİR BOEİNG 737-400 VE F4 FANTOM SAVAŞ UÇAĞI OLAN OKUL ŞİMDİ HELİKOPTER BEKLİYOR

2016 yılında Türkiye'nin ilk tematik meslek lisesi olarak açılan Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, havacılık alanındaki projeleriyle örnek olmaya devam ediyor. Okul, iki yıl önce Antalya Havalimanı'nda hurdaya ayrılan Boeing 737-400 tipi yolcu uçağı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katkılarıyla okulun bahçesine getirilmesiyle adından söz ettirdi. Dev uçak, müze, sinema ve kütüphaneye dönüştürülürken, mevcut kokpiti ise atölyeye alınarak öğrenciler sök tak deneyimi kazanacak. Kokpitin yerine konulan simülasyonla ile öğrenciler sanal pilotluk deneyimi elde edecek.

Okul havacılık alanındaki yatırımlarına son olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığında uçuş serüvenini tamamlayan F-4E Phantom savaş uçağını getirmekle devam etti. Okul müdürü Haldun Çevik, okulda eksik olan helikopteri getirmek için ise Milli Savunma Bakanlığıyla yazışmalarına devam ediyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul