BU KÖY 10 AYDIR KORONA VİRÜSLE HİÇ TANIŞMADI

Türkiye'de korona virüs vak'alarının başlamasının üstünden 10 ay geçişine karşın Düzce'nin Yığılca ilçesindeki Tuğrul köyünde misafirliklerin durdurulması ve izolasyona maruz ehemmiyet ile bu güne denli rastgele ortak vak'aya rastlanılmadı.

BU KÖY 10 AYDIR KORONA VİRÜSLE HİÇ TANIŞMADI

Düzce'nin Yığılca ilçesine ilişkin 70 haneli 102 sözü geçen Tuğrul Köyü'nde şimdiye derece hiç korona virüs vak'asına rastlanmazken, köy sakinleri ise virüs tehlikesine için şehir merkezine bile inmiyor. Türkiye'de şu anne değin hiç Korona virüs vak'ası görülmeyen nadir köylerden bir tanesi bulunan Tuğrul Köyü halkı, tahsil edilen tedbirlere uymaları kararında virüs ile tanışmadıklarını belirtti. Misafirlikleri kaldıran köy sakinleri, televizyondan izledikleri gelişigüzel tedbiri uygulayarak korona virüsten korunmaya bitmeme ediyor.

“Köy içinde de misafirliğe gitmiyoruz”

70 haneli Tuğrul Köyü halkının tahsil edilen hazırlık kurallarına uyarak yaşamlarını sürdürdüğünü kail Tuğrul Köyü Azası Ali Sarıoğlu, “Korona virüs bizim köyümüze hiç gelmedi. Köyümüz şu anda ak pak ve havadar. İmkanımız bulunduğu devir Yığılca merkezdeki doktorlara gidiyoruz ve ilacımızı yazdırıyoruz. Köyümüz 70 haneli. Televizyondan izliyoruz ve devletimiz ne kuralları aldıysa onlara uyuyoruz. kent merkezine indiğimiz devir maskemizi takıyoruz. Köyden çıksak bile saatimiz belli. Hastalık bulaşmasın niteleyerek alışverişimizi yapıyoruz ve köye dönüyoruz. Köy içinde de misafirliğe gitmiyoruz” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1