BURSA’NIN EMEKLİ HAYVANLAR ÇİFTLİĞİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, cehennem azabı gören, sahibi kabilinden sokağa atılan, dertli mevcut ve bambaşka sebeplerden çevre desteğe gerekseme duyan at, eşek, inek, kucak ve tavukların sığınağı bulunan ‘Emekli Hayvanlar Çiftliği'ni görüşme etti.

BURSA’NIN EMEKLİ HAYVANLAR ÇİFTLİĞİ

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ve Her Eve Bir Pati Derneği (HEPAT) kabilinden desteğe kadın hayvanların küsurat günlerini dirlik içinde geçirebilmeleri düşüncesince Bursa'da kurulan Emekli Hayvanlar Çiftliği', tamamı vatandaşları ziyarete bekliyor.

Bursa'nın üstyapısından altyapısına derece tamamı bölgelerinde hizmetin gece gündüz sürmesi düşüncesince çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çiftliği görüşme ederek otama gören hayvanları görüşme etti. HAYTAP Genel Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Ulaş Akhan, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Eşref Kurem, cemiyet ve şehremaneti yöneticilerinin arazi almış olduğu ziyarette, Başkan Aktaş icraat karşı yetkililerden bilim aldı. Çiftlikte siper dibine tahsil edilen eşeklere yeregeçen sağlayan Başkan Aktaş, vurulan hayvanların otama periyodunu de durumunda gördü. Daha sonraları kapik barınağına güzeşte Başkan Aktaş ve beraberindekiler, 500'den aşkın rastgele cinsten köpeğin bulunmuş olduğu merkezdeki emekleri dinledi. Barınağa kapik dadılık etmek düşüncesince mevrut müşterek aileyle de geveze fail Başkan Aktaş, kendisinin de müşterek hayvanı sahiplenebileceğini söyledi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1