BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NALLIHAN’DAKİ YANGIN İÇİN SEFERBER OLDU

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde kontrol altına alınan yangını söndürmek için seferber olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, seyyar mutfak kurarak bölgede görev yapan ekiplere ve bölge halkına da sıcak yemek dağıtımında bulundu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NALLIHAN’DAKİ YANGIN İÇİN SEFERBER OLDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos'ta ormanlık alanda başlayan ve kontrol altına alındıktan sonra 1 Eylül tarihinde saat 16.30'da Beyalan Mahallesi Bürmece mevkisinde tekrar alevlenen orman yangınını söndürme çalışmalarına destek için tüm ekiplerini seferber etti. Orman Genel Müdürlüğü tarafından hem havadan hem de karadan yürütülen çalışmalara Ankara İtfaiyesi, ASKİ ve ANFA ekipleri de destek oldu. Havanın kararmasının ardından sadece kara ekiplerinin yoğun şekilde söndürme çalışması gerçekleştirdiği bölgede Nallıgölcük ve Beyalan mahalleleri de tedbir amaçlı tahliye edildi.

Ankara İtfaiyesi, ASKİ ve ANFA'ya ait çok sayıda ekibin sevk edildiği mahallede Büyükşehir Belediyesine ait su tankerleri, vakit kaybının önüne geçmek için köylüler tarafından kullanılan su havzasını besleyerek, Orman Genel Müdürlüğünün itfaiye araçlarına su takviyesi yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sabah erken saatlerde Nallıhan'ın Beyalan Mahallesi'ne giderek Orman Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey'den yangının durumu hakkında bilgi alan Yavaş, sosyal medya hesabından, “Yangını kontrol altına alma çalışmalarımızı iş birliği içinde sürdürüyoruz. Tüm ilçe halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” notunu paylaştı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul