ÇİĞLİ TRAMVAYI İHALE ŞARTNAMESİNDE DİKKAT ÇEKEN ŞART

İzmir Büyükşehir Belediyesi, amme ihaleleriyle meydana getirilen yatırımlarda canlı mühendislere ve mimarlara istihdam sağlayacak kip birlikte uygulamaya imza attı. Büyükşehir, Çiğli Tramvayı Yapım İhalesi Şartnamesine, projenin imalinde ait mühendislik dalları ve mimari bölüm

ÇİĞLİ TRAMVAYI İHALE ŞARTNAMESİNDE DİKKAT ÇEKEN ŞART

Yeni mezunlara şişman istidatlı amme planlarında toprak açmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, dikkat çeken ortak uygulamaya imza attı. Çiğli Tramvayı Yapım İhalesi ile büyükşehir, müteahhit kuruluşa acemi yetkilendirilmiş ergin mühendis ve mimar çalıştırma zorunluluğu getirdi.

Konuyla ilişik izah işleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çiğli Tramvayı Yapım İhalesinin fen şartnamesine konulmuş olan hususi maddeyle inşaat, makine, elektrik-elektronik, harita, mahal bilimi mühendisliği ve mimari bölümlerinden akıbet üç yılda yetkilendirilmiş ergin ikişer ferdin Çiğli Tramvayı projesinde çalışacağını söyleyerek şöyleki konuştu:

“Bölümü ne olursa olsun, üniversitelerden acemi mezunların, ‘tecrübesiz' oldukları düşüncesince iş bulmada zorlandıkları herkesçe bilinir. Kamu ihalelerinde bile çoğu kez ‘en az iptidai sene tecrübe' şartı aranır. Bu konuda, Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığımız kanalıyla ülkeye dayanıklı olacak ortak etap atmanın gururunu yaşıyoruz. Bu gençler, bizim çocuklarımız. Hepsi birer cevher. Bu şişman projelerde edindikleri tecrübeler yardımıyla gelecekte aşırı ehemmiyetli işlerin altında imzalarının olacağına inanıyorum. Attığımız bu geçmiş adımın devamını da öteki evcil yönetimlerin ve amme kurumlarının getirmesini diliyorum.”

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1