Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 yerel seçimleriyle ilgili İstanbul'da açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Milletimiz bir kez daha iradesini oldukça yüksek bir katılımla sandığa yansıtmıştır. Seçim sonuçlarımızın ülkemize hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum. Yavaş yavaş şekillenmeye başlayan sonuçlara göre büyükşehir, il, ilçe tüm belediye başkanlarımız belediye meclis üyelerimiz il genel meclis üyelerimiz ve bu arada mahalle ve köylerimizde göreve gelen muhtarlarımız görevlerini üstlenecekler.

Biraz sonra Ankara'ya hareket edeceğim ve genel merkezimizde gelenekselleşen balkon konuşmasını yaparak seçim konuşmasını yapacağım. Bu seçimlerden AK Parti olarak 3 Kasım 2002'den beri olduğu gibi açık ara birinci parti olarak çıktık. Cumhur İttifakı'ndaki ortağımız MHP ile birlikte ittifaklar bazında da birinci olduk. AK Parti ve Cumhur İttifakı tarafından kaybedilen iller tabii ki olmuştur. Bu da demokrasinin gereğidir. Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi kaybettiğimiz yerlerde de yeteri kadar başarılı olamadığımızı hareket tarzımızı belirleyeceğiz. 

Arkasında hangi pazarlıkların olduğu bilinmeyen ittifaklarla milletimiz yönlendirilmeye çalışılmıştır. Sonuçlar bunun amacına ulaşamadığını gösteriyor. Beka konusunda verdiğimiz mesajın milletimiz tarafından gayet iyi algılandığını görüyorum.  81 vilayetimizdeki her vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizde bundan sonraki seçimler inşallah 2023 yılında olacaktır. Bir başka ifade ile önümüzde 4.5 yıla yakın kesintisiz icraat dönemi var. Türkiye'de ekonomisi ile siyaseti ile savunma sanayisi ile nasıl meşgul olacağımıza odaklanacağız.

Cumhur İttifakı olarak çıktığımız bu yolda sayın Bahçeli'ye mesai arkadaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm milletime kalbi şükranlarımı arz ediyorum. Ankara'ya hareket edip balkon konuşmamızı yapmak üzere gecikmeden yola çıkmayı düşünüyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1