CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SORUNLARA KALICI ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR

Son dakika siyaset haberleri - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İş Birliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi 37. Bakanlar Toplantısı'na bir video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Geleceğimizi tehdit eden yoksulluk, iklim sorunu, terör karşı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SORUNLARA KALICI ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar...

İnsanlık olarak salgının etkilerini hayatımızda çok derinden hissettik. Arz talep dengesizliği emtia fiyatlarını artırdı. Geleceğimizi tehdit eden yoksulluk, iklim sorunu, terör karşısında kalıcı çözümler oluşturmalıyız.

Bu senenin bakanlar görüş alışverişinde küçük işletmelerin desteklenmesi ele alınacak. Çalışma grupları tarafından geliştirilen politikaların uygulanması da son derece önemli. Başlattığımız programlarla 20 üye ilkenin 42 projenin desteklenmesi sağlandı.

Afganistan’da kalıcı barış ortak temennimiz. Kış şartları ile ciddi kriz içinde yaşayan Afganistan halkına destek şarttır. İslam işbirliği olarak Filistin davasını engelleyecek her türlü hareketten uzak durmalıyız.

İslam ve yabancı söylemi ırkçı söylem arttı.

Uluslararası toplum Suriye’de yaşanan mezalimi durduramadı. Suriye’nin toprak bütünlüğü ve terör örgütleri ile mücadelemiz sürecek.

Uygur Türklerini hassasiyetle takip ediyoruz. Alacağımız kararların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kalın sağlıcakla.


Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1