CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN DEPREMLE İLGİLİ 'GEÇMİŞ OLSUN' MESAJI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Ege Denizi'ndeki depreme ilişkin "Türkiye'de veya Yunanistan'da daha fazla can kaybı olmaması için dua ediyoruz ve her iki tarafta da depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN DEPREMLE İLGİLİ 'GEÇMİŞ OLSUN' MESAJI
Ankara

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı İngilizce paylaşımda, Ege Denizi'nde meydana gelen ve İzmir'in yanı sıra bazı Yunan adalarını da etkileyen deprem nedeniyle büyük üzüntü duyulduğunu belirtti.

İzmir'de 6,6 büyüklüğünde deprem

Hükümetin durumu değerlendirmek ve arama kurtarma çalışmaları için seferber olduğunu ifade eden Altun, şunları kaydetti:

"Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Bu doğal afetten etkilenen herkese ulaşıp yardım sağlamak için yoğun şekilde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız, ilgili tüm kurumların kurtarma çalışmalarına katılması için talimat verdi.

Türkiye'de veya Yunanistan'da daha fazla can kaybı olmaması için dua ediyoruz ve her iki tarafta da depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu trajedi, politikalarımız arasındaki farklılığa rağmen ne kadar yakın olduğumuzu bize tekrar hatırlatıyor. İhtiyaç duyması halinde Yunanistan'a yardım etmeye hazırız."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1