DARBECİ HAFTER VE ESED REJİMİ, KARŞILIKLI KONSOLOSLUK AÇMA KONUSUNDA PROTOKOL İMZALADI - HABER

Darbeci Halife Hafter ve Esad rejimi arasında karşılıklı konsolosluk açılmasını da içeren 46 protokol imzalandı. Protokollerin, iki ülke topraklarının egemenliği ve başta Türkiye olmak üzere yabancı ülkelerin operasyonları konusunda koordinasyon ve iş birliğini de içerdiği k

DARBECİ HAFTER VE ESED REJİMİ, KARŞILIKLI KONSOLOSLUK AÇMA KONUSUNDA PROTOKOL İMZALADI - HABER

'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter tarafından oluşturulan geçici hükümet ve Suriye Beşşar Esed rejimi karşılıklı diplomatik misyon binalarını belirleme ve konsolosluk açma konusunda protokol imzaladı.

46 PROTOKOL İMZALANDI

Bingazi merkezli 218 TV'nin haberine göre, rejimin dışişleri bakanı Velid Muallim ile Şam'da temaslarda bulunan Hafter hükümeti heyeti arasında bugün yapılan görüşmede, karşılıklı konsolosluk açılmasını da içeren 46 protokol imzalandı.

Protokollerin, iki ülke topraklarının egemenliği ve "başta Türkiye olmak üzere yabancı ülkelerin operasyonları konusunda koordinasyon ve iş birliğini de içerdiği" kaydedildi.

Hafter'in sözde hükümetinden başbakan yardımcısı Abdurrahman el-Ahiraş, dışişleri ve uluslararası yardımlaşma bakanı Abdulhadi el-Huveyc, savunma bakanı Yunus Ferhan ve istihbarat şefi Mustafa el-Mukaran'dan oluşan heyetin dün akşam Şam'a gittiği belirtilmişti.

TÜRKİYE'NİN OPERASYONLARI DA GÖRÜŞÜLECEK

Siyasi, güvenlik ve bilgi paylaşımı gibi konuların koordinasyonunun değerlendirileceği ziyarette "Türkiye'nin operasyonları" meselesinin de görüşüleceği bildirilmişti.

Darbeci HafterDarbeci Hafter'e bağlı üst düzey heyet, Esed rejimi yetkilileriyle görüştü

Darbeci General Hafter kimdir? Hafter güçleri ne demek? TürkiyeDarbeci General Hafter kimdir? Hafter güçleri ne demek? Türkiye'ye karşı cihat ilan eden Halife Hafter kimdir?

Darbeci Hafter ve Esed rejimi, karşılıklı konsolosluk açma konusunda protokol imzaladı
Halife Hafter, Libya, Güncel

Kaynak: AA

Kaynak: HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı