DERNEKLERİ HEDEF ALAN CUMHURİYET GAZETESİ'NİN KARANLIK GEÇMİŞİ

Cumhuriyet Gazetesi, Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA gibi vakıfları terör örgütü gibi göstermeye çalıştı. Aynı Cumhuriyet, terör örgütü PKK'yı çevreci gibi göstermeye çalışmış, Savcı Kiraz'ı şehit eden teröristlerin propagandasını yapmıştı.

DERNEKLERİ HEDEF ALAN CUMHURİYET GAZETESİ'NİN KARANLIK GEÇMİŞİ

Daha önce terör örgütü PKK'ya "çevreci" güzellemesi yapan Cumhuriyet Gazetesi vakıfları hedef aldı. Gazetenin birinci sayfasında, "Yandaş derneklere ilişkin uyarıda bulunan vali yardımcısı şikayet edilmiş, 1 yıl açığa alınmış. 'Ensar, TÜRGEV, TÜGVA paralel terör örgütü gibi'" ifadelerine yer verildi.

Dernekleri "terör örgütü" gibi göstermeye çalışan gazete yıllardır PKK'nın yayın organı gibi hareket ediyor. 

Kandil'e gidip teröristlerle röportaj yapan gazete, PKK'yı "çevreci" gibi göstermeye çalışmıştı. Cumhuriyet Gazetesi, "PKK'lı teröristlerin yere sigara izmariti dahi atmadığı" söylenerek örgütü öven haberler yapmıştı.

Cumhuriyet Gazetesi'nin terör seviciliği bununla da bitmiyor. Cumhuriyet Savcısı Selim Kiraz'ı şehit eden teröristlerle röportaj yapan gazete, kanlı saldırıyı haklı göstermişti. 

Haberde imzası olan Ahmet Şık, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Selim Kiraz'ı andığı paylaşımdan şikayetçi olmuş, Başsavcılık "soruşturmaya yer olmadığına" karar vermişti.

Terörü aklamaya çalışan Ahmet Şık, Altun’un paylaşımından şikayetçi oldu!Terörü aklamaya çalışan Ahmet Şık, Altun’un paylaşımından şikayetçi oldu!

KUR'AN KURSLARINA DA KARŞILAR!

Cumhuriyet Gazetesi'nin hedefinde Kur'an kursları da vardı. 12 Nisan 2021 tarihli ve "Yasadışı olarak varlığını sürdüren medreselerde ortaçağ düzeni" başlıklı haberde, "Tevhidi Tedrisat Yasası ile 1924'te kapatılmasına karşın varlığını sürdüren medreseler, akademik çalışmalara yansıyor. 2020'de yayımlanan yüksek lisans tezlerine göre sadece Bitlis'te 13 medrese faaliyet gösteriyor" ifadelerine yer verilmişti.

Cumhuriyet'e yargı kararı da yetmiyor! Tekzibe rağmen yalanı sürdürdülerCumhuriyet'e yargı kararı da yetmiyor! Tekzibe rağmen yalanı sürdürdüler

KAYNAK : HABER7

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1