DHKP-C OPERASYONUNDAN KORKUNÇ DETAY! EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE SALDIRACAKLARMIŞ...

İstanbul'da düzenlenen ve 29 kişinin tutuklandığı DHKP-C operasyonuna dair korkunç detaylar gün yüzüne çıktı. Tutuklanan şüphelilerin yakalandıklarında Üsküdar Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı hazırlığında oldukları ortaya çıktı.

DHKP-C OPERASYONUNDAN KORKUNÇ DETAY! EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE SALDIRACAKLARMIŞ...

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı 93 kişi gözaltına alınmıştı. 23 kişinin tutuklandığı operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı.

16 ilde deşifre edilen örgüt üyelerine, 15 Ekim'de operasyon düzenlendi. 29 şüphelinin tutuklandığı operasyonun ayrıntılarına ulaşıldı. Dijital verilerden ve örgüt üyelerinin ifadelerinden saldırı planlarının ayrıntıları gün yüzüne çıktı.

ÜSKÜDAR EMNİYETİ HEDEF ALDILAR

TRT Haber'de yer alan bilgilere göre, Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü binası, silahlarla hedef alacakları ilk adresti. Taksim'de devriye gezen polisler de rehin alınacaktı. Terör örgütü DHKP-C üyelerinin kanlı planlarını, Terörle Mücadele ekipleri bozdu.

DİĞER ADRES KONGRE BİNALARI

DHKP-C şüphelilerinin saldırı planlarından biri de kongre merkezleriydi. Özellikle saldırı için kalabalık bir zaman dilimini bekliyorlardı. Örgüt üyelerinin kaçış planı da hazırdı. İzlerini kaybettirmek için Pendik'te ormanlık arazi içinde yaşam alanı oluşturmuşlardı. Ekipler o noktaya da operasyon gerçekleştirdi.

Saldırılarda kullanacakları kalaşnikof marka makineli tüfek ve 2 adet tabanca ele geçirildi. Yaşam malzemelerine de el kondu. Polis ekipleri, haklarında yakalama kararı olan 30 şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1