DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: KIRGIZİSTAN'DAKİ SEÇİMLERİN SULH VE ERİNÇ SÜRESİNCE YAPILMASINDAN MEMN

Dışişleri Bakanlığı, Kırgızistan'da planlı er cumhurbaşkanlığı seçimleri ve hile sistemine bağlı el oylamasının sulh ve geçim içinde yapılmasından sevinme duyulduğunu bildirdi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: KIRGIZİSTAN'DAKİ SEÇİMLERİN SULH VE ERİNÇ SÜRESİNCE YAPILMASINDAN MEMN
Ankara

Dışişleri Bakanlığından Kırgızistan'da meydana getirilen er cumhurbaşkanlığı seçimleri ve referanduma bağlı izah yapıldı.

Kırgızistan'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerini kesme sıfır neticelere mucibince Caparov kazandı

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve el oylaması sonuçlarının arkadaş ve karındaş Kırgızistan düşüncesince iyi olmasını temennisinde bulunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Türkiye, Kırgızistan’daki demokratik sürecin kapsayıcılık ve içtimai uzlaşma temelinde neticelendirilmesi anlamında atılacak adımları destekleyecektir. Erken cumhurbaşkanlığı seçimleri ile Kırgız Cumhuriyeti’nin hile sistemine bağlı el oylamasının dirlik ve sulh ortamı zarfında tamamlandıktan sevinme duyuyoruz."

Kırgızistan Merkez Seçim ve Referandum Komisyonu Başkanı Nurjan Şaildabekova, cumhurbaşkanlığı seçiminde, kesme sıfır neticelere mucibince oyların yüzdelik 79,18'ini meydan emektar Başbakan Sadır Caparov'un kazandığını bildirmişti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul