DOĞU ANADOLU'DA KAR YAĞIŞI, BUZLANMA VE TUMAN VAKASI BEKLENİYOR

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya göre, Doğu Anadolu Bölgesi düşüncesince kar yağışı, buzlanma ve külot uyarısı yapıldı.

DOĞU ANADOLU'DA KAR YAĞIŞI, BUZLANMA VE TUMAN VAKASI BEKLENİYOR
Erzurum

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya göre, alanda iklim baş döndürücü bulutlu, Ardahan ve çevresinin karla alengir rahmet ve yüksekleri ise kar yağışlı geçecek.

Gece ve sabahleyin saatlerinde arazi arsa buzlanma ve giysi vakası ile sis ve parmak hadisesi muhtemel bölgede, faziletli ve sarp yamaçlarda çığ riski olması ön görülüyor.

Sıcaklığın sezon normallerinin üstünde seyredeceği bölgede, yel lodosluk yönlerinden hafif, devir kurnaz itidalli kuvvette, boşluk esna 30 ila 60 kilometre süratte esmesi bekleniyor.

Gece en bağan iklim sıcaklığı Erzurum'da 5, Erzincan'da 4, Ardahan'da 3, sıfırın altında kazanmak üzere, Iğdır'da 7, Ağrı ve Kars'ta 6 basamak ölçüldü.

Gün ortamında muhtemel en faziletli hararet ise, Erzincan'da 10, Erzurum'da 9, Ardahan'da 6, Kars'ta 2, Ağrı ve Iğdır'da kullanılmamış basamak olması bekleniyor.

Kar kalınlıkları, ski merkezleri Palandöken'de 38, Sarıkamış'ta 30 ve Konaklı'da 28 santim ölçüldü.

Bölge genelinde buzlanma ve giysi beklendiğinden ilkin sürücüler kazanmak üzere, sarp ve akıntılı yerlerde çığ tehlikesi beklendiğinden yurttaşlar ile yetkililerin tetik ve müdebbir olması istendi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1