DOKTORA 10 YIL HAPİS İSTEMİ! HASTASINDAN İSTEDİĞİ DUYULUNCA...

Son dakika haberine göre, Bursa'da kalp damar cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Tamer Türk, ameliyat olacak bir hastasından 15 bin TL istediği iddiasıyla tutuklandı. Prof. Dr. Tamer Türk için irtikap suçundan 10 yıl hapis cezası isteniyor.

DOKTORA 10 YIL HAPİS İSTEMİ! HASTASINDAN İSTEDİĞİ DUYULUNCA...

Bursa'da ameliyat olacak bir hastasından 15 bin TL istediği iddiasıyla tutuklanan kalp damar cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Tamer Türk'e ‘irtikap’ suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Bursa Cumhuriyet Savcılığı, hasta yakınının şikayeti üzerine Sağlık Bakanlığı Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi'nde görevli olan Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Tamer Türk hakkında soruşturma başlattı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, seri numaraları belirlenen paraları aldığı öne sürülen doktoru yakaladı.

DOKTOR İDDİALARI YALANLADI

Sorgusu sonrası, ‘irtikap’ suçundan adliyeye çıkartılan Prof. Dr. Tamer Türk, savcılık ile 2'nci Sulh Ceza Hakimliği'nde verdiği ifadesinde, yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, "Ben, 29 yıllık hekimim. Birçok ameliyat gerçekleştirdim. Hiçbir hasta ve yakınından para almadım. Asılsız olan iddiaları kabul etmiyorum" dedi.

Prof. Dr. Türk, tutuklanarak cezaevine kondu.

'İRTİKAP' SUÇUNDAN 10 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Cumhuriyet Savcılığı, geçen eylül ayında meydana gelen olayla ilgili soruşturmayı tamamladı. Soruşturma sonunda Kalp ve Damar Cerrahi Prof. Dr. Tamer Türk hakkında, Bursa 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ‘irtikap’ suçundan 5 ile 10 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı. Prof. Dr. Türk'ün yargılanmasına ileriki günlerde başlanacak.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2021, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1