DOKTORLARDAN ZENGİN ÜLKELERE AŞI ÇAĞRISI

Doktorlar yoksullar, evsizler ve muharebeler dolayısıyla kamplarda hayatta olmak mecburiyetinde artan şahısların aşırı şimdi bir tomar güneş tacı virüs tehdidi altında bulunduğunu açıkladı. Tüm dünyaya çağrı özne doktorlar, savunmasız ve kadın şahısların aşıya erişiml

DOKTORLARDAN ZENGİN ÜLKELERE AŞI ÇAĞRISI

Dünya Doktorları Derneği (DDD), kamuoyundaki aşı tartışmalarında dikkatlerden kaçan müşterek mevzuyu gündeme taşıdı. Tüm dünyada yokluk ve çatışmalar kabilinden nedenlerle donsuz ve evsiz artan milyonlarca insanoğlunun pandemi sürecinde aşırı elan savunmasız bir duruma geldiği vurgulandı. Yapılan açıklamada; zengin devletlerin Covid-19 aşısı düşüncesince verdikleri ön siparişlerin, donsuz ülkelerdeki kişilerin aşıya kavuşması uğrunda müşterek bariyer bulunduğu belirtilerek “Adeta birbirleriyle yarışırcasına ön siparişler sağlayan zengin ülkeler buna akıbet vermeliler. Bu aşıların müşterek tarafını donsuz ülkelerle paylaşmalılar” denildi.

İhtiyaç ve insanoğlu haklarına güçsüz Covid-19 ile ilgilendiren teşhis, otama ve aşı dağıtımlarının salgını uzatacağı, hem global aynı zamanda devletlerin özlük içlerindeki eşitsizlikleri derinleştireceği kaydedildi. En savunmasız ve donsuz kişilerin pandemi sürecindeki gereksinimlerine nazarıitibar çekilen açıklamada şu ifadeler arazi aldı:

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1