EDİRNE SANAYİSİNİN OTO LASTİKÇİSİ ‘REMZİYE ABLA’

Edirne'de, 1992 yılında sekreter olarak başladığı oto lastik satışı ve tamir işinde, 10 yıl içinde kendi dükkanını açan ve işinin patronu olan Remziye Cankıran, “İşin kadını erkeği yok” diyerek, hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Kadın girişimci Cankıran, gençle

EDİRNE SANAYİSİNİN OTO LASTİKÇİSİ ‘REMZİYE ABLA’

1992 yılında ilk kez lastikle tanıştığını ve sektörde sekreter olarak başladığını anlatan evli ve 2 çocuk annesi Remziye Cankıran, “Kadınların yapamayacağı iş yok” mottası ile yola çıktığını dile getirdi. 10 yıl önce kendi dükkanını açan ve işinin patronu olan azimli kadın girişimci Cankıran, özellikle gençlere de seslenerek, “Ne iş yaparsanız yapın işinizi severek yapın” ifadelerini kullandı.

“Sekreter olarak başladığım işte kendi dükkanımı açtım”

Cankıran, “92 yılında lastikle tanıştım. İlk işe başlamam sekreter olarak başladım. 2010'da kendi dükkanımı açtım. 2010'dan beri kendi işletmemi işletiyorum. Bence işin erkeği kadını yok. Işi severek yapmak var ben severek yapıyorum. Belki de müşterilerim de bazen bunu diyor çok farklısın sen diye. Ben de diyorum benim farkım sadece işimi sevmek, başka bir ley değil. Bana göre bir işi severek yapıyorsanız zaten ilerleseniz belli bir yere gelirsiniz. Sonuçta başarı kimseye gümüş tepsiyle sunulmuyor. Ben sekreterlikten başladım ilkte telefonlara bakıyordum sonra toptana çıkmaya başladım. Öyle öyle derken aslında ilk satışla başladım servisim yoktu. Servis ustamızın yanında ona yardım ederken yavaş yavaş işi de öğrendik 2010'da da kendim açtım” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul