EL BAB’DA FIRAT KALKANI HAREKATI’NIN 4. YIL DÖNÜMÜ ASKERİ TÖRENLE KUTLANDI

Suriye'nin El Bab kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) terör örgütü DEAŞ'a karşı başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı'nın 4. yıl dönümü askeri törenle kutlandı.

EL BAB’DA FIRAT KALKANI HAREKATI’NIN 4. YIL DÖNÜMÜ ASKERİ TÖRENLE KUTLANDI

Suriye'nin El Bab kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) terör örgütü DEAŞ'e karşı başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı'nın 4. yıl dönümü askeri törenle kutlandı. Törene Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, TSK personeli, SMO'dan Hamza Tümeni Özel Kuvvetler Komutanı Seyf Ebu Bekir, SMO kolordu komutanları, bölgenin önde gelen aşiret liderleri, SMO şehit ve gazi aileleri ile bölge halkından çok sayıda kişi katıldı. Korona virüs salgını tedbirleri altında gerçekleştirilen tören, harekat sırasında şehit düşen Mehmetçik ve SMO askerleri için yapılan saygı duruşu ile başladı. SMO askerlerinin geçit töreni yaptığı etkinlikte, şehit ve gazi aileleri onurlandırıldı. Başkan Mustafa yaptığı konuşmada, "Kahraman Türk askerleri ve Milli ordu askerleri sayesinde bölgemiz, terör örgütleri ve Esed rejimi bölgesinden kaçan siviller için güvenli liman oldu. Şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diliyorum" dedi.
El Bab yerel meclisinden Radvan El-Şeyh yaptığı açıklamada, ”Türk Ordusu ve SMO çabaları sayesinde siviller kurtarılmış bölgelere geri dönebildi. Kalan bölgeler ise nispeten daha güvenli olmaya başladı. Sivillere sağlanan güvenli yaşam bölgeleri büyük bir başarı” ifadelerini kullandı. Törenin sonunda şehit ailelerine ve çocuklara hediyeler dağıtıldı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul