ENKAZ ALTINDAN YÜKSELEN YARDIM ÇIĞLIKLARI: 'NEFES ALAMIYORUZ. LÜTFEN EKİPLER GELSİN'

İzmir'i vuran 6.6 şiddetindeki deprem felaketinin ardından enkaz altında kalan vatandaşların 112 acil çağrı merkezini arayarak yardım istediği anlar ve yaşanan diyalogların ses kayıtları ortaya çıktı. Çocuklarıyla birlikte enkaz altında kalan kadının yardım çağrısı 112

ENKAZ ALTINDAN YÜKSELEN YARDIM ÇIĞLIKLARI: 'NEFES ALAMIYORUZ. LÜTFEN EKİPLER GELSİN'


İzmir'deki 6.6 şiddetindeki depremin hemen ardından telefonuna ulaşabilen çok sayıda vatandaş, bulundukları enkazın altından 112 ekiplerini arayarak yardım çağrısında bulundu. 112'yi arayan bir bayan, “Enkaz altındayız. Nefes alamıyoruz. Üzerimizde elektrik kabloları var. Lütfen ekipler gelsin dayanamıyoruz” derken, bir başka bayan ise, 4 çocuğuyla birlikte enkaz altında kaldığını ve hiçbir şekilde hareket edemediğini söyledi.

4 çocuğumla hareket edemiyoruz

112 ekiplerinin bir yandan sakinleştirmeye çalıştığı, bir yandan da koordinasyon bilgilerini almaya çalıştığı depremzede bayan, “4 küçük bebeğim var. Ne olur. Bebekler küçük, salon tarafındayız. Lütfen çabuk olun. Hiçbir şekilde hareket edemiyoruz. Kimseye ulaşamıyorum. Eşime haber verin lütfen” diyerek ekiplerden yardım istedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul