ERDOĞAN: BERLİN’DEKİ İNANÇ HÜRRİYETİNİ TÜMDEN YOK SAYAN POLİS OPERASYONUNU ŞİDDETLE KINIYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Berlin’de ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği ortada olan, inanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: BERLİN’DEKİ İNANÇ HÜRRİYETİNİ TÜMDEN YOK SAYAN POLİS OPERASYONUNU ŞİDDETLE KINIYORUM
İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Berlin’de ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği ortada olan, inanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum. Türkiye olarak, hiçbir gerekçenin kutsal bir mabedin hoyratça çiğnenmesine zemin oluşturamayacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Berlin'de polisin camideki halılara botlarla basması tepkilere yol açtıBerlin’deki Mevlana Camii’nde sabah namazı saatinde gerçekleştirilen, Avrupa’yı Orta Çağ karanlığına her geçen gün biraz daha yaklaştıran ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği apaçık ortada olan, inanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) October 23, 2020

Erdoğan, "Yıllar boyu demokrasinin, insan haklarının ve özgürlüklerin beşiği olarak anılan Avrupa, bugün ne yazık ki farklılıklarıyla savaşan bir yapıya bürünmüştür." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1