Eren Erdem ifade vermekten kaçıyor!

CHP’li Eren Erdem’in bir televizyon kanalında yaptığı MİT TIR’larıyla ilgili açıklamalar üzerine başlatılan soruşturmada flaş bir gelişme yaşandı. Erdem’in savcılık tarafından bir hafta önce ifadeye çağrıldığı, ancak bir türlü ifadeye gelmediği ortaya çıktı.

Eren Erdem ifade vermekten kaçıyor!

CHP milletvekili Eren Erdem'in geçtiğimiz hafta Artı televizyon kanalında 'MİT tutanaklarını bana Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan verdi' başta olmak üzere yaptığı konuşmalarla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından jet hızıyla soruşturma başlattı. Soruşturmayla ilgili dün önemli bir gelişme yaşandı. "Bana tebliğ edilmiş bir yakalama kararı yok, evimdeyim. Yakalamak isteyen arkadaşlar buyursun gelsin, çay da ikram ederim" diyen Erdem'in 23 Mayıs'ta SMS yoluyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifade davet edildiği ancak gelmediği ortaya çıktı.

Soruşturmada 'tanık' sıfatıyla ifadeye çağrılan Eren Erdem'in bu çağrıyı cevapsız bırakması üzerine, savcılık dün, Erdem'in mevcut adresine gönderilmek üzere bir çağrı kâğıdı gönderdi. Çağrı kâğıdında Erdem'in bu çağrıyı da cevapsız bırakması durumunda zorla getirme tedbirlerine başvurulacağı ifade edildi.

İTİRAF ETMİŞTİ

Erdem katıldığı programda, "FETÖ'den belge almakla yargılanıyorum ama MİT tutanaklarını bana Bülent Tezcan verdi" dedi. Erdem ayrıca FETÖ'nün yayın organı Zaman Gazetesi'nde yapılan eyleme katılmasıyla ilgili ise, "Ben CHP medya komisyonu üyesiyim. Herhangi bir gazeteye kafama göre gitmem. Zaman gazetesine Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla gittim" ifadelerini kullandı.

Eren Erdem CHP milletvekili aday listelerinden yeniden aday gösterilmediğini öğrenir öğrenmez ailesi ile yurtdışına çıkmak istemiş, hakkındaki yurtdışı yasağını içeren adli kontrol kararı gerekçe gösterilerek uçağa binmesine engel olunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1