ESED REJİMİ'NE AİT TANK VE ZIRHLI ARAÇ KONVOYU SİHA'LAR TARAFINDAN İMHA EDİLDİ - HABER

İdlib’deki hain saldırının ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında Esed Rejimi’ne ait seyir halindeki tank ve zırhlı araç konvoyu SİHA’lar tarafından imha edildi..

ESED REJİMİ'NE AİT TANK VE ZIRHLI ARAÇ KONVOYU SİHA'LAR TARAFINDAN İMHA EDİLDİ - HABER

'nin kentinde Rusya ve İran destekli Esed rejiminin düzenlediği saldırılarda 34 askerimizin şehit olmasının ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı başarıyla devam ediyor. Harekat kapsamında çok sayıda hedef imha edilirken, yüzlerce rejim askeri etkisiz hale getirildi.

REJİM KONVOYU İMHA EDİLDİ

İdlib'de devam eden operasyona damga vuran Silahsız İnsansız Hava Araçları (SİHA), Esed Rejimi'ne ait seyir halindeki tank ve zırhlı araç konvoyunu nokta atışıyla imha etti.

9 KÖY ESED GÜÇLERİNDEN GERİ ALINDI

Öte yandan, Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında TSK ve ılımlı muhalifler, İdlib'in güneyinde ve Hama kırsalında Esed rejimi ve destekçilerinin ele geçirdiği bölgelere yönelik ağır silahlarla operasyon başlattı.

Rejim hedeflerine yönelik TSK'nın obüs atışlarıyla karadan ilerlemeye başlayan askeri muhalifler, rejime ait altı tank, üç 14,5 mm'lik top, üç antitank rampası, bir23 mm top, 2 askeri araç, 12pikabı imha etti, en az 46 rejim milisini etkisiz hale getirdi.

Dünden bu yana askeri muhalifler Esed rejimi ve destekçilerinden, Hama kırsalındaki Ankavi, Kahira, Manara ve Tel zecren ile Idlib güneyindeki Hallube, Kukfin, Kefer avid, Sfuhen ve Fattere köylerini ele geçirdi.

Esed RejimiEsed Rejimi'ne ait SU-24 tipi savaş uçağının düşürülme anına ait görüntüler ortaya çıktı

Son Dakika: TSK, Esed rejiminin HalepSon Dakika: TSK, Esed rejiminin Halep'teki Neyrab askeri havaalanını kullanılamaz hale getirdi

Darbeci HafterDarbeci Hafter'e bağlı üst düzey heyet, Esed rejimi yetkilileriyle görüştü

Son Dakika: Ilımlı Muhalifler, İdlibSon Dakika: Ilımlı Muhalifler, İdlib'deki 9 köyü Esed rejimi güçlerinden geri aldı

Son Dakika: TSK, Esed rejiminin HalepSon Dakika: TSK, Esed rejiminin Halep'teki Neyrab askeri havaalanını kullanılamaz hale getirdi

Esed Rejimi'ne ait tank ve zırhlı araç konvoyu SİHA'lar tarafından imha edildi İdlib haberleri ve İdlib son dakika gelişmeleri için tıkla
Suriye, İdlib, Araç, Güncel
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı