ESKİ HÜKÜMLÜ, HİBE DESTEĞİYLE İŞİNİN PATRONU OLDU

Niğde'de karıştığı bir olay nedeniyle 7.5 yıl hapis cezası yatan 32 yaşındaki Mesut Ulu, Türkiye İş Kurumu'nun verdiği 38 bin TL hibeyle tamirhane açtı.

ESKİ HÜKÜMLÜ, HİBE DESTEĞİYLE İŞİNİN PATRONU OLDU

Karıştığı bir olay nedeniyle Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 7.5 yıl hapis cezası yatan Ulu, geçtiğimiz aylarda tahliye oldu. Cezaevine girmeden önce İstanbul'da bir oto tamircisinde çalışan Ulu, sosyal hayata uyum sağlayabilmek ve ekonomik durumunu iyileştirmek için otomobil tamirhanesi açmaya karar verdi. İŞKUR'un engelli ve eski hükümlülere yönelik yürüttüğü proje kapsamında tamirhane atölyesi projesini İŞKUR'a sunan ve projesi kabul edilen Ulu, 38 bin TL hibe aldı.

Ulu'yu açtığı iş yerinde ziyaret eden Niğde Cumhuriyet Başsavıcısı Önder Yeniçeri; "Arkadaşımız Mesut Ulu'nun dükkanındayız burası hem tamir yapıyor hem yedek parça satışı yapan bir yer. Bizim Adalet Bakanlı ile Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü'nün yıllardır süregelen projeleri kapsamında bizde burada Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Niğde İŞKUR İl Müdürlüğü ile birlikte bir çalışma yaptık, proje yürüttük yapılan projelerden bir tanesi kabul edildi. Sayın Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül beyinde destekleriyle, kişisel çabasıyla arkadaşımıza bir hibe yapıldı. Bu hibe kapsamında arkadaşımız bu işe başladı şuanda ailesini, evini geçindiriyor ayrıca 2 kişiyi de burada istihdam etmek suretiyle onlarında ailelerine, evlerine destek olmasına yardımcı oluyor. Biz bu anlamda bu çalışmalardan dolayı hem kendisine özverisi ve fedakarlığından dolayı teşekkür ediyoruz hem de Sayın Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül beye çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul