EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERİN YENİ YILDAN TEK DİLEĞİ ÇOCUKLARINA KAVUŞMAK

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı evlat nöbeti eylemi 486'ncı gününe girdi. Ailelerin yeni yıldan tek dileği evlatlarına kavuşmak.

EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERİN YENİ YILDAN TEK DİLEĞİ ÇOCUKLARINA KAVUŞMAK

Diyarbakır anneleri, korona virüs ve soğuk havalara rağmen 3 Eylül 2019'dan itibaren HDP il binası önünde başlattığı evlat nöbet eylemi tüm tehditlere rağmen devam ediyor. Diyarbakır annelerinin yeni yıldan tek dileği çocuklarına kavuşmak oldu.

7 yıl önce 17 yaşında iken kandırılarak dağa kaçırılan kızı Ceylan için oturma eylemini sürdürün Türkan Mutlu, 2021'de Ceylan'ına kavuşacağını umut ettiğini söyledi. 2021'in önce huzur ve sağlık getirmesi temennisinde bulunan anne Mutlu, ''Ben 1,5 senedir bu kapıdayım. Hakkım olan evladımı istiyorum. Ben, HDP'den onlara ait bir şey istemiyorum. Çocuğum üniversite öğrencisiydi. Çocuğuma hem anneydim hem babaydım. Biz beraber kızımla üniversite parasını topluyorduk. 7 sene oldu bu makası çantamda. 7 senedir gözümün önünden ayırmadım'' dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1