EVSİZ OLDUĞU HALDE KISITLAMALARDA CEZA KESİLEN ALİ ÇİFTÇİ’YE ANKARA VALİLİĞİ SAHİP ÇIKTI

Antalya'da evsiz olduğu için sokakta kalan ve kısıtlama kurallarına uymadığı gerekçesi ile para cezası kesilen Ali Çiftçi'ye sahip çıkan Ankara Valiliği, Çiftçi'yi Valiliğe ait olan Ankara'daki bir misafirhaneye yerleştirdi.

EVSİZ OLDUĞU HALDE KISITLAMALARDA CEZA KESİLEN ALİ ÇİFTÇİ’YE ANKARA VALİLİĞİ SAHİP ÇIKTI

Başkent'in Altındağ ilçesine bağlı Dışkapı semtinde bulunan ve Ankara Valiliği'ne ait bir misafirhaneye yerleştirilen Çifçi, ekonomik durumu düzelene kadar burada misafir edilecek. Ayrıca Çiftçi'nin bu süreçte barınma, yemek ve temizlik gibi tüm ihtiyaçları bu misafirhanede karşılanacak.

Başından geçenleri ve yaşadığı zorlukları misafir olduğu odada dile getiren Çiftçi şöyle konuştu:
"İş için Antalya'ya gitmiştim, başıma talihsiz anlar geldi. Sokakta kaldığım için cezai işlem uygulandı. Dışarıda kaldığımı söylememe rağmen ceza kesildi. Gidecek yerim olmadığı için ceza kesildi. Cezanın kesilmesinden sonra, kendime kuytu köşede bir yer bulmaya çalıştım. Kimsenin gelmeyeceği kuytu bir yer buldum kendime. Ceza işleminin akşamında yatarken gece saatlerinde zabıta ekiplerine denk geldim. Beni oradan alıp Antalya'da bir misafirhaneye yerleştirdiler. Bir gece orada kaldım, sağ olsunlar temizlikten yemeğe kadar her konuda yardımcı oldular. Geceyi orada geçirdikten sonra sabah Antalya otogarına getirildim. Biletim kesildi ve Ankara'ya geldim."

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1