GÖKTEPELİ KADINLAR ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ SATARAK AİLE BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLIYOR

Karaman'ın Ermenek ilçesine ilişkin Kazancı beldesinde, canlılık kontağından çıkan tutkun kararı evi ağız ağıza yanarak kullanılmaz bir duruma mevrut aile düşüncesince kasaba halkı iane kampanyası başlattı.

GÖKTEPELİ KADINLAR ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ SATARAK AİLE BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLIYOR

Ermenek Kaymakamlığı ve Kazancı Belediyesi yardımıyla Kazancı Kalkındırma ve Dayanışma Derneği marifetiyle iane kampanyası başlatıldı.

Yapılan açıklamada, "Bilindiği kabil beldemiz sakinlerinden Şevket Köksoy ailesine ilgilendiren ev, çıkan yangında ağız ağıza yanmıştır. Tesellimiz dirilik kaybı olmamasıdır. Bizler kasaba halkı namına bu ağır günlerde ortak el birliği örneği göstererek bu hemşehrimizin evini baştan mensur etmek, acele ve mecburi gereksinimlerini istikbal etmek düşüncesince ortak komite oluşturarak Kazancı Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği çatısı altında ortak iane kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Amacımız, Kazancı Belediyesi ve Ermenek Kaymakamlığı ile koordineli namına hepsi halkımızın katkılarıyla, maliyeti fakat beraberce başarılabilecek bulunan bu harcamaları karşılamaktır. Hemşehrilerimizin ve halkımızın bu mevzuda lüzumlu hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz. İlerleyen günlerde derneğimize bu mevzuda asistan bulunan insanların isimleri, hacim belirtilmeden espaslı namına genel ağ internet sitemizden ve toplumsal medyadan paylaşılacağını, ayriyeten iane kampanyasına meydana getirilen katkı miktarları ve giderleri transparan ortak biçimde ayrımsız kanalla sizlerle paylaşılacaktır” denildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1