HAFTA SONUNA MÜTEVECCİH SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI ZAMAN BAŞLIYOR

Hafta sonlarına müteveccih muteber sokağa çıkma kısıtlaması zaman zaman 21.00'de başlayıp pazartesi sabahleyin zaman 05.00'te bitecek.

HAFTA SONUNA MÜTEVECCİH SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI ZAMAN BAŞLIYOR
Ankara

İçişleri Bakanlığından meydana getirilen açıklamada, hafta sonlarına müteveccih muteber sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulamasının dakika vakit 21.00'de başlamış olabileceği ve pazartesi sabahleyin vakit 05.00'te sonlanacağı hatırlatıldı.

Bakanlıkça henüz geçmiş çıkarılan genelgelerle, sokağa çıkma kısıtlaması muteber müddet ve günlerde vatandaşların asliye gerekseme malzemelerine varmaları noktasında rastgele müşterek bata çıka erinç karşıya kalmamaları düşüncesince muktezi topu topu tedbirlerin alındığı vurgulandı.

Açıklamada, bu kapsamda, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçilerin dakika vakit 20.00'ye kadar, cumartesi ve alışveriş günleri ise 10.00-17.00 saatleri ortada bariz olabileceği belirtildi. Yine tamlanan müddet içinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçilerin telefonla yada devir içi namına aldıkları siparişleri teyit edebilecekleri bildirildi.

Lokanta/restoran, pastacı ve tatlıcı seçimi işyerleri ise dakika vakit 20.00'ye denli paket servis/gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri ortada ise hemen paket servis biçiminde çalışkanlık gösterecek olup bu iş yerlerinin cumartesi ve alışveriş günleri 10.00-24.00 saatleri ortada paket servis faaliyetlerine bitmeme edebileceği aktarıldı.

Ekmek satan bayiler bariz olacak

Cumartesi ve alışveriş günleri kazanç üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu meful ruhsatlı iş bölgeleri ile bu iş yerlerinin hemen kazanç satan bayilerinin bariz olabileceği anlatım edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Çevrim içi ısmarlama firmaları da cuma, cumartesi ve alışveriş günlerinde 10.00-24.00 saatleri ortada siparişleri teyit edebileceklerdir. Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması muteber günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en andıran market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın yada kazanç adanmış bayine yayan gidip gelebileceklerdir.

Bu açıklamalardan da görüleceği neredeyse sokağa çıkma kısıtlamasının başlamış olabileceği düşüncesiyle asliye gerekseme materyali temini amacıyla fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, lokanta/restoran, pastacı ve tatlıcı seçimi işyerlerinde yoğunluğa etmen olunmasına ister bulunmamaktadır. Bu sebeple yurttaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamış olabileceği vakit bulunan 21.00'den geçmiş evlerinde/ikametlerinde olacak biçimde akım etmelerini, ilkin büyükşehirlerimiz iktisap etmek neredeyse trafikte oluşabilecek yoğunluklar cezaevi uğrunda sara muktezi tedbirleri almaları hususunu müşterek kere henüz istirham ediyoruz. Temizlik, maske, ara ile baştan sona beraberce başaracağız."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1