HAKKARİ'DE YILDIRI MAĞDURU AİLELER, HDP İL BAŞKANLIĞI UĞRUNDA EYLEM YAPTI

Hakkari'de yıldırı mağduru aileler, HDP İl Başkanlığı önüne denli ilerleyiş düzenleyerek, burada ortak müddet oturma eylemi yaptı.

HAKKARİ'DE YILDIRI MAĞDURU AİLELER, HDP İL BAŞKANLIĞI UĞRUNDA EYLEM YAPTI
Hakkari

Cumhuriyet Caddesi'ndeki site meydanında birlikte araya mevrut yıldırı mağduru aileler ve bazısı çıplak maşer kuruluşu temsilcileri, ellerinde Türk bayrakları, pankart ve dövizlerle HDP İl Başkanlığı'na yürüdü.

Parti binası uğrunda birlikte müzakere işleyen Esmer Koç, kızı Zübeyde Koç'un Şemdinli ilçesinde kandırılarak dağa götürüldüğünü anlatarak, 7 senedir kendisinden sav alamadığını söyledi.

Kızının 4 ad kabilinden kandırılarak dağa götürüldüğünü tamlayan Koç, şunları belirtti:

"Kızımı kandıran HDP milisleri şu an Van'da cezaevinde. Benim Cumhurbaşkanımızdan, İçişleri Bakanımızdan ve Adalet Bakanımızdan isteğim budur. Yakalanan 4 insana en ciddi cezayı vermelerini istiyorum. Çünkü ego ne derece kızımın hasretini çekersem onlar da cezalarını çeksin. HDP'li milletvekillerinin evlatları dağda ölmüyor sebep bizim geda ve fukaranın evlatları dağda ölüyor. Bizler hem Türk'üz bununla beraber Kürt. Bizler kardeşiz birlikte vatanda yaşıyoruz. Bizim bayrağımız, devletimiz birdir. Bütün er ve polisler bizim kardeşimizdir. Biz çocuklarımız düşüncesince buradayız. HDP her neyse PKK da odur. HDP birlikte telefonla bizim çocuklarımızı getirebilir. Biz çocuklarımızı istiyoruz. Ölene derece biz HDP'nin peşindeyiz. Çocuklarımızı almadan tığ HDP'nin peşini bırakmayız. Benim kızım 15 yaşlarında mânialı birlikte kız ne işi mevcut dağda? Kız namustur şereftir bizim için, ne işi mevcut dağda. İnsanlar doğruluk düşüncesince birbirini öldürüyor.''

Kardeşi dağa götürülen Mehmet Sıddık Çiftçi ise Şemdinli'den geldiğini ve HDP uğrunda kardeşini istediğini söyledi.

Zihinsel mânialı kardeşi Rahim Çitfçi'nin 5 sene önceki dağa kaçırıldığını özetleyen Çiftçi, "Terör örgütü PKK, babamı 3 sene süresince alıkoydu. Babamı bıraktıktan sonradan ancak mânialı bulunan kardeşimi dağa götürdüler. 5 senedir kardeşim kayıp, annem güzeşte sene kardeşimin hasretinden ölüm etti. Onlar evimizi yıktılar ve yaktılar. Ciğerimiz yanıyor. Ben de kardeşim gelene derece canımı bile alsalar buradan ayrılmayacağım. Ben elden kardeşimi istiyorum. Ben Cumhurbaşkanımıza devletimize bize dayanak noktası verdiği düşüncesince teşekkürname ediyorum.'' sanarak konuştu.

Yapılan açıklamanın arkası sıra grup, oturma eylemi yaptı.

Grup birlikte müddet sonradan yıldırı örgütü PKK aleyhine çarpıcı sözler atarak, ayrıldı.

Gruba Şehit-Gazi Sen Hakkari İl Başkan Şirin Adıyaman ve Hakkari Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Adıyaman da dayanak noktası verdi.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1