HAVALARIN SOĞUMASI ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBI RAHATSIZLIKLARINI TETİKLEYEBİLİR

Havaların soğumasıyla baş başa çocuklarda işitme kaybı sorunlarının çoğalma gösterdiğine uyanıklık çekici uzmanlar, ailelere antipatik mevsimlerde çocuklarda yaşanmış olan kulak ağrılarını önemseme çağrısında bulundu. Uzmanlar durumun farkına varılamaması durumunda,

HAVALARIN SOĞUMASI ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBI RAHATSIZLIKLARINI TETİKLEYEBİLİR

Özellikle güz ve şita aylarında görülme sıklığı küsurat ve meslek çağından ilk az daha herhangi bir çocukta görülebilen kulak iltihabı rahatsızlıkları, er engelleme edilmediği takdirde arızi işitme kayıplarına faktör olabiliyor. Bu sebeple çocukluk çağlarında geçirilen kulak koku alma organı geçit rahatsızlıkları ortada görülme sıklığı en çok hastalıklardan bir tanesi bulunan itidalli kulak iltihaplarının belirtilerini bilmek, aileler açısından ciddi ehemmiyet taşıyor.

Odyolog Seda Başkurt da bu mevzuda anne babaları uyararak, çocuklardaki kulak ağrısının behemehâl dikkate katılması icap ettiğini kaydetti. Başkurt, “Kış aylarında itici algınlığı ve enflüanza kadar yukarı teneffüs yolu enfeksiyonlarının çoğalması itidalli kulak iltihabının görülme sıklığını da arttırmaktadır” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul