HDP ÖNÜNDE EVLADINI BEKLEYEN AİLELERİN HİKAYELERİ YÜREK BURKUYOR

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 1 yılı aşkın süredir evlat nöbeti tutan ailelerin hikayeleri yürek burkmaya devam ediyor. Çocuğu teröristler tarafından dağa kaçırılan ailelerden Abdullah Demir, "Bir kız çocuğuna silah verip dağa mahkum ederek mi bizi savunuyorsunuz? K

HDP ÖNÜNDE EVLADINI BEKLEYEN AİLELERİN HİKAYELERİ YÜREK BURKUYOR

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 3 Eylül 2019'dan beri oturma eylemi başlatan aileler, nöbetin 1'inci yılını geride bıraktı. Tüm olumsuz şartlara, teröristlerin ve uzantılarının tehditlerine rağmen aileler, eylemden vazgeçmedi. Teslim olan her çocuk, eyleme dahil olan her aile, örgütün çözülmesini sağlayıp ailelerin umutlarını yeşertti.

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde fırında çalışan oğlu Fatih Demir'in (24) 2015 yılında terör örgütü mensupları tarafından dağa kaçırıldığını belirten baba Abdullah Demir, sözde Kürtleri savunmak için meclise giren HDP'li vekillere tepki göstererek kendisinin de Kürt olduğunu, halkın sorununu çözmek için gidenlerin koltuğuna zarar gelmemesi için sustuklarını aktardı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul