HOLLYWOOD FİLMLERİNİN KOSTÜMLERİ TARİHİ KAPALIÇARŞI’DA ÜRETİLİYOR

Gişe rekorları kıran Hollywood filmlerinin kostüm ve dekor kumaşları, İstanbul Kapalıçarşı'daki tarihi dükkânda üretiliyor. 159 yıllık tarihi dükkândan, Karayip Korsanları, 300 Spartalı, Game of Thrones, Hobbit, Pamuk Prenses, Nuh, Peter Pan, Star Wars ve Aladdin filmi gibi yaba

HOLLYWOOD FİLMLERİNİN KOSTÜMLERİ TARİHİ KAPALIÇARŞI’DA ÜRETİLİYOR

Gişe rekorları kıran Hollywood filmlerin kostüm ve dekor kumaşları İstanbul Kapalıçarşı'daki tarihi dükkânda üretiliyor.

Süleyman Ertaş'ın oğlu Emrah Ertaş ile işlettiği dükkân 6 kuşaktır yerli ve yabancı film yapım şirketlerine kumaş ve kostüm temin ediyor. 15 yıl önce Truva filmine kostüm üreterek yabancı film sektörüne giren 159 yıllık tarihi dükkândan, Karayip Korsanları, 300 Spartalı, Game of Thrones, Hobbit, Pamuk Prenses, Nuh, Peter Pan, Star Wars ve Aladdin filmi gibi yabancı birçok filme kostüm üretildi. Marco Polo ve Witcher dizilerinin tasarımcılarının da kendilerini tercih ettiğini söyleyen Ertaş, yerli dizi ve filmlere de üretim yaptıklarını, Ayla, Çiçero, Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu ve Diriliş Ertuğrul gibi dizi ve filmlerden birkaçı olduğunu belirtti. Kostüm hazırlama sürecinin de günlerce sürdüğünü söyleyen Ertaş, hazırladıkları kostümleri daha sonra bozup tekrar yaptıklarını ifade etti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1