HRANT DİNK DAVASINDA SANIKLAR SAVUNMA YAPIYOR

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine bağlı 76 sanığın yargılandığı davada, sanıkların savunmalarının alınmasına bitmeme edildi. Hrant Dink'in öldürülmesinin öncesinde Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü'nde fariza işleyen kolluk memuru Muhittin Z

HRANT DİNK DAVASINDA SANIKLAR SAVUNMA YAPIYOR

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine bağlı FETÖ sergerde firari sanık Fetullah Gülen'in de aralarında bulunmuş olduğu 4'ü mevkuf 76 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya bazısı tutuklanmadan sanıklar, avukatları ve Hrant Dink ailesinin avukatları katıldı.

“Hrant Dink'in ırak yahut yaklaşan tehlikede olduğunu bilici insan İstanbul kadrosudur”

Olay tarihinde Trabzon İstihbarat Şube Müdürü bulunan tutuklanmadan sanık Faruk Sarı savunmasında, “Trabzon'a gitme sebebim ilde yersiz grup olması idi. Daha geçmiş çalıştığım Reşat Altay'ın teklifi ile gittim. Hrant Dink'in ırak yahut yaklaşan tehlikede olduğunu bilici insan İstanbul kadrosudur. Ben Trabzon'da iken bunu yorum imkanım yoktur. Hrant Dink ile alakadar adına tek bilim gelmemiştir, mevrut olsa doğrusu paylaşırdım. Ben Trabzon'da 4 maaş iken, öz kadromu güçlü hâlâ tanımazken elbette ortak teşekkül kombinezon ortamında olabilirim ki. 37 sene geçmiş banko FETÖ evinde kalmadım. Bu iddiayı banko reddediyorum. Ne evde kaldım, ne irtibatım evet ne de geveze ve toplantılarına katıldım. İsnat edilen suçlamalardan beraatimi arzu ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul